המחשה: שאטרסטוק

    
שלושה תושבי חולון, גברים בשנות ה־60 לחייהם, נעצרו על ידי המשטרה בחשד שהיו חלק מכנופיה של זייפני שטרות כסף. השלושה פעלו יחד על מנת להפיץ את הכספים בקרב תושבים והביאו לרווח של מאות אלפי שקלים לארגון פשיעה. בשבוע שעבר הוגש נגדם כתב אישום.

במשך חודשים ארוכים פעלה כנופיית הזיוף בשיטות מתוחכמות ועשתה הכל על מנת שלמשטרה לא תמצא קצה חוט במרדף אחריהם. על פי החשד, ארגון פשיעה זה פעל בשני מישורים כשזרוע אחת פעלה מדירת אחד החשודים ובה עבדו שני חברי ארגון כשהם אלו האחראים על הזיוף.

בדירה זו נתפס ציוד זיוף רב הכולל מדפסות, מחשבים, גיליוטינה חשמלית וראשי דיו. כמו כן נמצאו במקום פסי כסף להדבקה על השטרות, כך שלא יהיה ניתן כמעט להבחין שמדובר בשטר מזויף.

מנגד, לזרוע השנייה היה תפקיד במערך הפצה משוכלל שבמסגרתו עבר הכסף מסוכן אחד לשני כשאף סוכן לא מכיר את שאר חברי הארגון, והוא ממודר מהנעשה בו. על פי החשד, כאשר גורם כלשהו יצר קשר עם המפיץ הראשי, הוא היה מפעיל את הסוכן שמתחתיו והמסר היה עובר בשרשרת מסוכן אחד לשני עד שהכסף היה מגיע ליעדו.

המשטרה שקיבלה מידע על כנופיה זו, הצליחה להחדיר סוכן משטרתי שיצר קשר עם המפיץ הראשי של כנופיית הזיוף וביקש להזמין שטרות מזויפים בכמה פעמים שונות, כשבסך הכל הזמין 220 אלף שקלים.

על פי החשד, הכנופיה ניצלה את ההזדמנות שלשוק חדר שטר חדש בסך מאה שקל ומיהרה לזייף אותו בכמויות כשהשוק עוד לא מוצף בסוג זה של שטרות.

בין חברי הכנופיה פעלו שלושה תושבי חולון שהפכו לחלק מרכזי בחוליית ההפצה ובמסגרת תפקידם קבעו פגישות במקומות ציבוריים כדי להעביר את הכסף כשתחנת הרכבת בבת ים הייתה האהובה עליהם.

לאחר כחצי שנה של מעקב, פעלה המשטרה ועצרה את חברי הכנופיה ובשבוע שעבר הוגש נגדם כתב אישום חמור ובו 15 אישומים בגין עבירות זיוף והפצה שונות.