המחשה: shutterstock

       

בעל עסק לממכר משקאות אלכוהול מחולון מואשם במכירת אלכוהול ללא רישיון ואישורים, בהעלמת מס בשווי מיליוני שקלים, הנפקת חשבוניות פיקטיביות תוך התחזות לאדם אחר ואי דיווח על ייבוא אלכוהול לישראל.

הנאשם כבן 40, תושב חולון. את העסק למכירת משקאות אלכוהול פתח לפני מספר שנים ושכר שני עובדים על מנת שיסייעו לו לשווק את מוצריו בקרב חנויות גדולות, בעלי מועדונים ואולמות אירועים באזור.

על פי כתב האישום שהוגש נגש השלושה, האיש ועובדיו ייבאו כ-60 אלף ליטר אלכוהול לישראל מבלי לדווח על כך לרשויות, לקבל את האישורים המתאימים או לשלם את המיסים הנדרשים, שמוערכים ב-105 שקל לליטר.

יתרה מכך, השלושה אף לא טרחו לעדכן למנהל המס כי בכוונתם לייצר ולמכור משקאות אלכוהול בישראל ואף לא הגישו דוחות תקופתיים כפי שנדרש על פי חוק. כך למעשה הצליח הנאשם לחמוק מתשלום של כשלושה מיליון וחצי שקל מס קנייה ופעל ללא רישיון לייצור אלכוהול.

האישום השני בכתב האישום נוגע לדיווח שגוי בגין מחזור ההכנסות, כאשר בעל העסק מואשם כי דיווח על מחזור מכירות בסך מיליון ומאתיים אלף שקל, עליו שילם מע"מ בסך 216,983 שקל, כאשר בפועל החברה הרוויחה כחמישה מיליון שקל והייתה אמורה לשלם מע"מ על סך כ-900 אלף שקל. במעשים אלו התחמקה החברה מלשם קרוב ל-700 אלף שקל מע"מ.

בנוסף, בחברה לא נוהלו ספרי חשבונות והשתמשו בתחבולה ומרמה על מנת שלא לשלם מס כנדרש בחוק. לסיום, מתברר כי חלק מהקבלות שחילקה החברה לרוכשים ממנה היו למעשה קבלות פיקטיביות של בעל עסק אחר אשר כלל לא ידע שנעשה שימוש בשמו ובמספר העסק שלו וכך שוב התחמקו מתשלום מס עבור העסק.