המחשה: יוסי דוס סנטוס  
לרגל החופש הגדול, בעמותת אור ירוק ניתחו את שיעור הילדים (0-14) הנפגעים בתאונות דרכים בערים ביחס לאלף ילדים בכל עיר. מן הניתוח המבוסס על נתוני הלמ"ס עולה כי בת ים היא העיר במקום החמישי בארץ בשיעור הילדים הנפגעים בתאונות דרכים בחופש הגדול, לשם השוואה רחובות נמצאת במקום 19.

על פי הנתונים, 44 ילדים נפגעו בעיר בת ים במהלך חודשי החופש הגדול (יוני-אוגוסט) בחמש השנים האחרונות (2013-2017) - ממוצע של כתשעה ילדים בכל חופש גדול.

הניתוח של עמותת אור ירוק כלל ערים בהן מעל 50 אלף תושבים בתקופת חודשי הקיץ והחופש הגדול –יוני, יולי ואוגוסט. נתוני הבדיקה מתייחסים לילדים בגילאי 0-14 ובהשוואה לכל אלף ילדים בכל ישוב ועיר.

הבדיקה נערכה על פי ממוצע של חמש שנים (2013-2017) וכללה את נתוני ההיפגעות הילדים (0-14), בחודשים יולי ואוגוסט באופן כללי, בממוצע בכל חודש וביחס למספר הילדים בכל עיר. בחודשי החופש הגדול הקודם (יוני – אוגוסט 2017) נפגעו בבת ים ארבעה ילדים (0-14) בתאונות דרכים.

על פי ניתוח של עמותת אור ירוק לנתוני הלמ"ס, בכל קיץ בממוצע (יוני-אוגוסט) נפגעים כ-1,600 ילדים ובני נוער בתאונות דרכים כאשר חודש אוגוסט הוא החודש האדום והמסוכן ביותר בו 571 ילדים ובני נוער נפגעים בממוצע.

ארז קיטה מנכ"ל עמותת אור ירוק: "כדי שכל הילדים יגיעו בשלום לתחילת שנת הלימודים במשרד התחבורה והבטיחות בדרכים חייבים לרתום את הרשויות המקומיות להתקנת פסי האטה שירסנו את מהירות נסיעת כלי הרכב במקומות שבהם יש ריכוז גבוה של ילדים כמו פארקים וגנים ציבוריים"

הטבלה המלאה