המחשה: shutterstock

        

גבר בשנות ה־30 לחייו נשכר על ידי זוג חברים כדי לסגור חשבון עם גבר אחר, עימם היו בסכסוך עסקי. על פי החשד, בני הזוג ביקשו שינקוט באלימות כלפי השותף, ואף יגרום למותו. למזלו, המשטרה עצרה את המעורבים בטרם יצא המהלך לפועל.

העסקה המפוקפקת התבשלה במשך ארבעת החודשים האחרונים, כאשר בני הזוג הגיעו למבוי סתום בסכסוך כספי שנוצר עם שותפם. בשלב הזה החליטו השניים לפנות למסלול אלים ופלילי במטרה לחלץ את הכסף שהם ביקשו לקבל.

לשם כך הם פנו לתושב בת ים, גבר בעל עבר פלילי עשיר שכבר ישב כמה שנים בכלא בגין עבירות אלימות. בני הזוג העבירו לנאשם את כל המידע שיש ברשותם על השותף לשעבר וסיפרו כי הם צריכים "להוכיח לו שהוא טעה". בנוסף ניסו בני הזוג לסייע לו באיתור של אותו שותף, מאחר שהוא לא התגורר בארץ, אלא במדינה במזרח אירופה.

על פי כתב האישום, שהוגש נגדו בשבוע שעבר בבית משפט השלום בראשון לציון, נראה כי האישה שלחה לתושב את תמונתו של השותף העסקי וביקשה ממנו להגיע אליו כדי לסגור איתו חשבון, וכן היא ביקשה שיופעל עליו לחץ מכל הכיוונים.

בתגובה לדברים אלו שאל הנאשם האם היא רוצה שהוא פשוט "יפרק אותו", והאישה ענתה שכן. לאחר מכן המשיך הנאשם ושאל האם היא רוצה שהוא "יכרות לו את הראש" וגם לשאלה זו השיבה האישה בחיוב.

במשך כל החודשים הללו שלחו בני הזוג איומים לשותף העסקי, דבר שהביא לתלונה במשטרה, שבעקבותיה החלה להתנהל מעקב אחרי בני הזוג.

במהלך מעצרם עלה גם שמו של תושב בת ים שהיה מעורב בפרשה, וכאמור היה אמור ליישם איום ממשי כנגד השותף. בשבוע שעבר הוגש נגדו כתב אישום בגין קשירת קשר לביצוע פשע.