המפגש בתחנת הדלק בחולון | צילום: משטרת ישראל

      

קשירת קשר לביצוע פשע, סחיטה באיומים ותקיפה בבת ים. אלו הסעיפים שיוגשו מחר (ב') לבית המשפט נגד ארבעה גברים, שלושה מתוכם תושבי בת ים.

הארבעה מעורבים בפרשיה קשה שראשיתה בסוף חודש יוני השנה, כאשר במשטרת ישראל התקבל דיווח אודות אדם הנסחט על ידי גורמים עבריינים בכירים.

הקורבן (55) אשר בבעלותו דירה בבת ים, השכיר את הדירה לאנשים אשר השתמשו בנכס, לאחסון ולחלוקת סמים. זאת ללא ידיעתו.

הוא הוטעה לחשוב כי השוכרים עזבו את הדירה. כשהגיע הקורבן לדירה, הופתע למצוא בה ארגזים, שהכילו חומרים החשודים כסמים.

כאשר השוכרים שבו לדירה וראו את אחד הארגזים פתוח הם חשדו כי המשכיר גנב חלק מתכולתם. מאז אותו יום החלו השוכרים לסחוט את הקורבן באיומים קשים כלפיו וכלפי בני משפחתו.

הקורבן לא התלונן במשטרה מחשש שייפגע ורק בעקבות חקירה יזומה של המשטרה, במהלכה נאספו ראיות נגד הנאשמים, הופסקה מסכת הייסורים של הקורבן ובני משפחתו. 

בשיאה של החקירה בוצע מפגש יזום בין הקורבן למעורבים בתחנת דלק בחולון, שם התבצע מעצרם של שלושה מהמעורבים (בני 27, 29 ו-36 מבת ים). בהמשך נעצר מעורב רביעי (23, פתח תקוה).

מעצרם של הארבעה הוארך מעת לעת על ידי בימ״ש השלום בתל אביב ומחר (ב') כאמור יוגש נגדם כתב אישום בגין עבירות חמורות של קשירת קשר לביצוע פשע, סחיטה באיומים ותקיפה וכן בקשה למעצרם עד תום ההליכים.

ממשטרת ישראל נמסר: "משטרת ישראל תמשיך לחתור לחשיפת מקרים קשים, כדוגמת המקרה הנדון, בו אזרח תמים מן היישוב נופל קורבן לאיומים ומעשי סחיטה מצד העבריינים ותפעל בכל האמצעים העומדים לרשותה על מנת למצות את הדין עם העבריינים".