'וולפסון' | צילום: קובי קואנקס

תביעה הוגשה נגד בית חולים 'וולפסון': נער הגיע לבית החולים עם נזק מוחי מקיקבוקסינג, אך הרופאים הסיקו כי הוא לוקה בהפרעה נפשית. בשל האיחור באבחון הוא נותר נכה.

על פי התביעה, שאותה הגישו לאחרונה עוה"ד דוד פייל ואיילה מאור, הגיע נער כבן 17 מבת ים לבית חולים 'וולפסון' בחולון, לאחר שנחבל בראשו במהלך אימון קיקבוקס. הנער סבל מהפרעות בדיבור, ואף איבד את הכרתו לפני הגעתו לחדר המיון.

בדיקת סי.טי ראש שנערכה לו לא העלתה ממצאים מחשידים הוא שוחרר לביתו, זאת מבלי שעבר בדיקת נוירולוג. כעבור כמה ימים הגיע הנער לקופת החולים עם החמרה נוירולוגית. הוא הופנה חזרה לחדר המיון ב'וולפסון', ושם הפנו אותו הרופאים לבדיקת M.R.I בקהילה, שיועדה לשבוע לאחר מכן, ושחררו אותו לביתו.

עם תום ביצוע הבדיקה, אשר נערכה בבית חולים 'אסותא', האב לא היה שקט, על כן שלח את בנו עם תוצאות הבדיקה לבית החולים. משראה הרופא בבית החולים את התוצאות הוא התקשר בדחיפות לאב והורה לו להבהיל את בנו לבית החולים, מפני שהוא סובל מנזקים מוחיים ניכרים. מאז המקרה סובל הנער מהפרעות בדיבור, קושי בריכוז, עצבנות ועלייה במשקל, ומומחה לנוירולוגיה העריך את שיעור נכותו הנוירולוגית בכ־36 אחוז.

לכתב התביעה צורפה חוות דעתו של פרופ’ אבינועם שופר, מומחה בנוירולוגיה והתפתחות הילד ומנהל היחידה לנוירולוגיה בבית חולים 'שניידר'.

לדברי פרופ’ שופר, החריגה הראשונה מהפרקטיקה הרפואית המקובלת בטיפול בנער נעשתה ב'וולפסון'. לדבריו, על אף התסמינים הבולטים החליטו הרופאים לשלוח את הנער לבדיקה אמבולטורית (כלומר בדיקה שאיננה מצריכה אשפוז) וכך נוצר עיכוב משמעותי בטיפול.

את ההתרשלות השנייה מייחס פרופ' שופר לאבחון לא נכון של בדיקת ה־M.R.I ב'אסותא'. לדבריו, היה מצופה מהטכנאי לעורר לכל הפחות את תשומת לבם של הורי הנער לכך שהבדיקה מדגימה נזק מוחי ולהנחות אותם כנדרש. לדברי פרופ' שופר, העיכוב בפענוח בדיקת ה־M.R.I יצר עיכוב נוסף של יומיים תמימים עד לאשפוזו של הנער, ומנע מתן טיפול ההולם את מצבו.

עו"ד פייל | צילום: רן כליף
בימים אלה הגישו עוה"ד דוד פייל ואיילה מאור, בשמו של הנער, תביעה לפיצויים נגד בתי החולים 'וולפסון' ו'אסותא' בשל התרשלות ועיכוב באבחון מצבו של הנער, פעולות אשר גרמו, לטענתם, לנכותו.

מבתי החולים 'וולפסון' ו'אסותא' נמסר כי יגיבו לתביעה בערכאות המשפטיות המתאימות.