מורים בהכשרה בתוכנית | צילום: אגף החינוך

   

לאחר שאחוזי הזכאים לבגרות בבת ים הגיעו לשיא כל הזמנים בעיר ועומדים על 82%, בעיריית בת ים מדווחים על שיא נוסף חדש באחוז הניגשים לחמש יחידות לימוד בבגרות במתמטיקה: אחד מכל שישה תלמידים (15%) ניגשו לבחינת בגרות של 5 יחידות במתמטיקה, מדובר בנתון הגבוה ביותר שנרשם בעשרות השנים האחרונות.

בעוד שבשנת הלימוד תשע"ה עמד אחוז הניגשים לחמש יחידות במתמטיקה על 9 אחוז, בתשע"ו עלה הנתון ל-11 אחוז, בתשע"ז כבר נבחנו 12.23 אחוז מהתלמידים בחמש יחידות לימוד ובתשע"ח הגיע מספרם ל-15.

העירייה: "שינוי זה הוא תוצר של תוכנית שמובילה עיריית בת ים בשיתוף קרן טראמפ וכי"ח (כל ישראל חברים), הנקראת "להגיע ל-25 מהשורש".

"באמצעות התוכנית, שהחלה בשנה"ל תשע"ו (2015), מבקשת מערכת החינוך העירונית  להגדיל את אחוז הניגשים לחמש יחידות במתמטיקה ל-25 אחוז מכלל הנבחנים למתמטיקה ולהכפיל את כמות המורים למתמטיקה בעיר.  

"התוכנית הייחודית מתמקדת בהעצמת המורים למתמטיקה ובטיוב ההוראה ואיכותה, במסגרתה זוכים המורים לכלים מקצועיים ולליווי לאורך כל השנה.

"בנוסף מממנת ומקדמת עיריית בת ים תוכניות ייחודיות בבתי הספר ובהם: סדנאות לתלמידים להפחתת חרדות, מועדון שעורי בית, סדנאות להורים של תלמידי 5 יחידות, מרתונים, סיורים בחברות הייטק, עזרי לימוד, השתלמויות למורים, קורסי קיץ לתלמידים ועוד.  

"השנה לראשונה החלה לפעול התוכנית גם בחטיבות הביניים, על מנת ליצור תשתית טובה כבר בכיתות התחתונות, שתכין את התלמידים לקראת עלייתם לתיכונים. כחלק מכך נבנתה קהיליית מורים מחטיבות הביניים והחטיבות העליונות, שמובילים יחד את המהפכה החינוכית בתחום המתמטיקה.

"בשנת הלימודים תשע"ט תמשך מגמת הכשרת מורים במסגרת התוכנית כאשר היעד כאמור הוא להביא לכך שאחד מכל ארבעה תלמידים יבחן ב- 5 יחידות במתמטיקה".