צילום באדיבות עמותת אור ירוק

   

החופשה הגדולה של עם ישראל תתחיל בעוד מספר ימים עם בואו של חודש אוגוסט, סיום הקייטנות ותום תקופת המבחנים של הסטודנטים. למשפחות רבות צפויות נסיעות רבות וארוכות והכבישים יהיו סואנים במטיילים.

על פי נתוני עמותת אור ירוק המבוססים על נתוני הלמ"ס, במהלך חודשי קיץ 2017 (מאי-ספטמבר) נפגעו בתאונות דרכים 10,838 בני אדם. זו השנה בה נפגעו הכי הרבה בני אדם מזה חמש שנים.

עוד עולה מן הנתונים כי בקיץ של שנת 2017 נהרגו 164 בני אדם בתאונות דרכים, מתוכם נפגעו באורח קשה 970 בני אדם, כאשר זו השנה בה נפצעו קשה הכי הרבה בני אדם בתאונות דרכים בקיץ בכל העשור האחרון.

בתחום העירוני נפגעו בקיץ שעבר 6,456 בני אדם, גם כאן מדובר בשנה הקשה זה חמש שנים. 61 בני אדם מצאו את מותם בתאונות דרכים בחודשי הקיץ בתחום הערים והישובים בקיץ הקודם ו-617 נפצעו באורח קשה.

בתל אביב נפגעו 846 בני אדם בתאונות בחודשי הקיץ הקודם, ברמת גן (158) ובאשדוד (173) עליה של 36% בנפגעים.

בבת ים נפגעו 150 בני אדם בתאונות דרכים בחודשי הקיץ בשנת 2017, אדם אחד נהרג. מדובר בעליה של 16% במספר הנפגעים בהשוואה לשנה שקדמה לה.

אצל השכנה חולון, נפגעו 195 בני אדם בתאונות דרכים בחודשי הקיץ בשנת 2017, אדם אחד נהרג.

ארז קיטה, מנכ"ל עמותת אור ירוק, מוסר: "החום הכבד, העייפות, הכבישים שעמוסים וסואנים, והחופשות הממושכות מובילים להגברת הסיכון בחודשי הקיץ. המדינה חייבת להיערך בהתאם באמצעות הגברת האכיפה המשטרתית כדי ליצור אווירה הרתעתית כזו שתמנע עבירות תנועה.

"בנוסף על משרד התחבורה והבטיחות בדרכים להגביר את  ההסברה אודות הסכנות בכבישים בעונה החמה ואת הדרכים  בהן הנהגים ויתר משתמשי הדרך יכולים להישמר מפניהן. תאונות דרכים הן לא גורל וניתן להצליח במאבק הזה רק כאשר המדינה לוקחת אחריות".