המחשה: shutterstock

   
כתב אישום הוגש נגד תושבת גיאורגיה מבת ים לאחר שעל פי החשד עשתה שימוש אסור בזהות של תושבת ישראל, במטרה להשיג עבודה במשרות שונות. הדבר התגלה לאחר שבעלת הזהות המקורית החלה לקבל פניות משלטונות המס על הכנסות נוספות.

תחילתו של הסיפור לפני כשנה וחצי, אז עלתה לישראל תושבת גיאורגיה וביקשה מקלט מטעמים פוליטיים. בסופו של תהליך קיבלה האישה היתר שהייה בישראל, אך נאסר עליה לעבוד ולהתפרנס.

למרות זאת, ובדרך שטרם התבררה, הצליחה האישה לקבל לידיה תעודת זהות מזויפת שבעליה המקוריים היא אישה מירושלים שאיבדה את תעודת הזהות שלה כמה ימים קודם לכן.

על פי כתב האישום, הצליחה הנאשמת לפתוח חשבון בנק באחד הסניפים בתל אביב, כשהיא משתמשת בדרכון שלה ובזהותה האמיתית, אך את השגת העבודה עשתה באמצעות תעודת הזהות המזויפת. כל זאת בזמן שבעלת הזהות המקורית לא היתה מודעת לכך שהתעודה שלה נגנבה.

בפעם הראשונה, על פי האישום, ניגשה האישה לעבודה בחברת ניקיון בראשון לציון ושם הציגה את תעודת הזהות המזויפת, אך שאר הפרטים שהציגה כמו חשבון בנק ומספר טלפון היו אמיתיים. וכך, כשהפרטים המזויפים נמצאים בידי המעסיק, עברה המשכורת בכל חודש לחשבון הבנק שלה.

על פי כתב האישום, במהלך השנה שלאחר מכן הועסקה האישה בעוד שתי חברות ניקיון נוספות וגם בעבודתה בהן היא השתמשה בתעודת הזהות המזויפת, אולם הפעם היא קיבלה את משכורתה במזומן.

הבעיה נחשפה כאשר בעלת הזהות המקורית מירושלים הודיעה על אובדן תעודת הזהות ושם התברר כי יש שימוש בזהות ברישום אצל חברות כוח אדם. בשבוע שעבר הוגש כתב אישום נגד הנאשמת בגין התחזות ושימוש במסמך מזויף.