המחשה: shutterstock

     

תושב בת ים, פורץ בעל ניסיון עשיר, יצא לפני כשבועיים לעוד פעילות פלילית שלצערו הסתיימה הפעם בתחנת המשטרה. כל זאת בזכות מצלמות האבטחה, בהן צפה בעל הבית דרך הטלפון הנייד.

על פי כתב האישום שהוגש נגד הפורץ, לקראת השעה שש וחצי אחר הצהריים, הוא נכנס לחצר בית פרטית, תוך שהוא שובר את לשונית שער החצר.

לאחר מכן, כשהוא כבר בתוך חצר הבית, טיפס הנאשם על הגדר ומשם הגיע למרפסת הבית, דרכה הצליח להיכנס לתוך הסלון, והחל לגנוב תכשיטים וכסף מזומן.

בעל הדירה שבכלל שהה בחו"ל, צפה בנעשה מהטלפון הנייד שלו, דרך מצלמות האבטחה הביתיות שהציגו בפניו בבירור את עבודתו של הנאשם. בשלב זה, כשהוא מעבר לים, שלח בעל הבית דיווח על הנעשה למשטרה, והיא שלחה ניידת למקום והפתיעה את הפורץ.

בשלב הבא עוכב הנאשם לחקירה בתחנת המשטרה, אז התברר כי לא רק מדובר בפורץ סדרתי, אלא באיש יצירתי מאוד המצויד ביותר מסיפור אחד שהיה יכול להסביר את שהותו בזירה.

בתחילה טען הנאשם כי היה לו חם והוא רק רצה להיכנס כדי לטבול בבריכה הפרטית של הבית. לאחר מכן הוא סיפר כי הוא הגיע למקום לבקשתו של בעל הבית, וזאת כדי לשמור על הנכס בזמן שהוא בחו"ל.

אף אחת מהטענות האלה לא התקבלה והוגש נגדו כתב אישום בגין עבירות רכוש. הגבר שבעברו כבר נרשמו שבעה תיקים של עבירות רכוש, ואף ריצה עונש מאסר, צפוי להיענש גם הפעם במאסר.