המחשה: משטרת ישראל

       
רגעים ארוכים של חרדה עברו על תושבת האיזור שהסתבכה עם שכן עצבני. על פי החשד, לאחר שהחנתה את רכבה, יצא השכן וטען כי היא חוסמת את הכניסה לחניה שלו.

לאחר מכן, בעזרת מקל מתכת, ניפץ השכן את כל חלונות רכבה ואף איים לרצוח אותה ואת ילדיה. אפילו נוכחותם של שוטרים לא מנעה ממנו להמשיך לאיים.

בשעה שבע בבוקר, החנתה תושבת העיר את רכבה ועלתה לביתה. בשלב זה יצא השכן העצבני והחל לצעוק שהיא חוסמת את הכניסה שמובילה לחניה שלו. לאחר שמאס בצעקות, נטל השכן מקל מתכת גדול והחל לנפץ את חלונות הרכב וגרם נזק לדלת.

האישה ההמומה דרשה מהשכן לחדול ממעשיו אך הוא בתגובה איים כי הוא ישרוף את ילדיה ויהרוג אותה. כשראתה את השכן אחוז טירוף, מיהרה להזעיק את המשטרה, וזו הגיעה למקום ומיהרה לבצע מעצר.

על פי כתב האישום, למרות נוכחות השוטרים בזירה, הוא המשיך באיומים כלפי האישה ואמר: "היום אני אהרוג אותך, חכי פה, את כל הרכב אני אשבור לך".

אחד השוטרים ביקש ממנו לחדול מלאיים אך גם הוא ספג ממנו סדרת איומים וביניהם: "אני ארצח גם אותך, מי אתה בכלל? אני אהרוג את הילדים שלך, בשביל השקל שאתה מרוויח לא כדאי לך להסתבך".

מטח הקללות והאיומים, כאמור, לא פסק, ושוטרים נוספים שהגיעו לזירה, כולל אחראי המשמרת, זכו אף הם לגידופים שלוחי רסן, עד שהוחלט לקחת את השכן בכוח לתחנת המשטרה. בשבוע שעבר הוגש נגדו כתב אישום בגין איומים, חבלה והפרעה לשוטר במילוי תפקידו.