חשבה שההריון מבן הזוג החדש המחשה: shutterstock
תושבת האיזור, אישה בשנות ה־40 לחייה, ניהלה לפני כעשור מערכת יחסים קצרה עם גבר, ממנו נכנסה להריון. הגרידה שביצעה לא עלתה יפה ומהרומן הקצר נולד ילד.

במהלך התקופה האחרונה ניהלה האישה משא ומתן מול נציגי האב במטרה שיכיר בילד, אך הוא סירב בתוקף. לאחרונה הגיעו השניים להסדר, בסופו התחייבה האישה כי מצדה לא יהיו לה יותר טענות כלפיו.

השניים הכירו לפני כעשור וניהלו רומן. בסופה של מערכת היחסים הקצרה, גילתה האישה, שכבר הייתה בתוך מערכת יחסים אחרת, כי היא בהריון וסיפרה זאת לגבר, שכבר אז היה נשוי ואב לילדים. השניים החליטו ביחד להפסיק את ההריון.

חודשיים לאחר מכן גילתה האישה כי היא עדיין בהריון וחשבה כי מדובר בילד השייך לבן זוגה החדש, וללא שום מחשבה שנייה החליטה להביא אותו לעולם. שלוש שנים לאחר מכן ובעקבות ספקות שעלו בה, ערכה האישה בדיקת רקמות וגילתה כי הילד כלל אינו שייך לבן זוגה.

על פי כתב התביעה שהגישה האישה עולה כי לאחר שסיפרה לגבר כי יש להם ילד משותף, הוא דרש ממנה לא ליצור עימו קשר, ועל כן ההתנהלות הייתה כולה מול אחותו.

בהמשך הועברו דגימות הרקמות לבדיקה בחו"ל, שם הוכח כי הגבר הוא אביו של הילד. למרות זאת, הוא סירב להכיר בבנו ואף ביקש שלא לדעת את שמו. האישה מצדה התעקשה במסגרת התביעה וציינה כי הילד צריך לדעת מי הוא אביו, שכן הוא אינו אשם בהתנהלותה.

לאחרונה הגיעו להבנות האישה ועורך דינו של האב, רועי ברומר, לפיהן יש להגיע לפשרה שבמסגרתה לא יוודע לילד מי הוא אביו הביולוגי.
בתום דיון וגישור הוחלט כי הגבר יעביר לאישה פיצוי בסך 86 אלף שקל, עבור השנים במהלכן לא היה נוכח בחיי הילד, ואילו האישה מצדה לא תבוא יותר בדרישות או טענות נוספות כלפי האב.