סניף מרצ, המשמש את המתפללים | צילום פרטי

     

בצהרי יום הכיפורים, בכניסה למטה של רשימת מרצ למועצת העיר, התגלתה ערימת דגים מתים ומסריחים. הסניף, משמש בחגי תשרי גם כמקום ההתכנסות לתפילות של הקהילה הרפורמית המקומית 'תפילת הים'. את ערימת הדגים מצאו מובילת הקהילה, שרונה בוטנרו ואבי דרדיק, שליח הציבור.

קטי פיאסצקי-מורג, יו"ר מרצ בת ים והמועמדת לראשות העיר: "אני מזועזעת מהניסיון לפגוע בחופש של תושבי בת ים לבחור בדרך שבה הם רוצים לחיות את חייהם. בין אם המעשה נועד לפגוע בחברי הקהילה הרפורמית ובין אם הוא נועד לפגוע במטה מרצ לבחירות מדובר במעשה פחדני ומלא בשנאה.

"בדיוק נגד פעולות שפלות כאלה אנו חייבים להילחם. לא ניתן שהחופש שלנו לחיות ולחשוב כפי שאנחנו רוצים יפגע. העיר בת ים צריכה להמשיך להיות עיר חופשית ופלורליסטית שבה כולם מוצאים את מקומם".

בוטנרו: "מפאת כבוד יום הכיפורים והבאים בשערי מקום התפילה שלנו, בחרנו לטאטא הצידה את ערימת הדגים ולפזר אותם לחתולים. לפחות החתולים נהנו מהמטעמים.

"קהילת תפילת הים מקיימת תפילות שוויוניות לכולם, אנחנו לא מתכוונים להפסיק להביא ולהנגיש את הדרך הפלורליסטית והמכילה לתושבי העיר שבה אנחנו חיים שאינם מוצאים מקום בדרכים אחרות. אני מאחלת שנה טובה לכל תושבי בת ים".