המחשה: shutterstock
צעירה בת 21, תושבת האיזור, תובעת את בית הספר היסודי בו התחנכה ב־3 מיליון שקל, בעקבות תאונה שקרתה לה בחצר, במהלכה נפגעה מברז מים.

המקרה אירע לפני כ־12 שנה, אז הצעירה למדה בכיתה ב' ונפגעה קשות בגרונה מברז בחצר בית הספר. את הפיצויים היא תובעת ממשרד החינוך ומהמועצה המקומית. התביעה הוגשה לבית המשפט המחוזי בת"א על ידי עוה"ד ואסים עומר וכרמי בוסתנאי.

בתביעה נטען כי המקרה אירע בזמן ההמתנה למורה לחינוך גופני, שאיחר לשיעור. התלמידה טיפסה על ספסל בחצר בית הספר, שהיה צמוד לקיר חדר המורים, תפסה בצינור ביוב שלידו היה ברז מים ושממנו בלט מוט ברזל חד.

לפי התביעה, תלמידה אחרת, בת כיתתה שרצתה לשחק איתה, משכה אותה כלפי מטה ואז נפלה הילדה על הברז והמוט ננעץ בגרונה. כך נשארה התלמידה תלויה על הברז למשך מספר דקות, עד שלמקום הגיעה מורה שהוזעקה על ידי התלמידים וחילצה אותה.

אמבולנס של מד"א פינה אותה לבית חולים, שם אבחנו אצלה חתך בצוואר, והיא עברה טיפול רפואי בהרדמה כללית.

בכתב התביעה נטען, כי בעקבות התאונה והשלכותיה החלה התובעת לסבול מתופעות חרדתיות "עם אלמנטים כפייתיים", והחלה בטיפול אצל מומחית בתחום הפסיכיאטריה, אשר המליצה על טיפול תרופתי.

"כמו כן נטען, כי בעקבות התאונה סבלה הילדה מכאבי ראש ממושכים והייתה במעקב רפואי במסגרת המרכז הקהילתי לבריאות הנפש.

עו"ד בוסתנאי
מומחה בתחום הפסיכיאטריה קבע בחוות דעתו שצורפה לתביעה של הצעירה, כי "הנבדקת סובלת מהפרעה נפשית בעלת עוצמה, המגבילה אותה בתפקוד הבין אישי והחברתי. כמו כן, קיימת הגבלה בתפקוד המקצועי".

התובעת טוענת כי "הנהלת בית הספר הפרה את הוראות משרד הבריאות לפיהן עליה להיות ערה לקיומם של מפגעי בטיחות במבנה המוסד ובחצרותיו, ועל מנהל בית הספר וצוות המורים להזהיר מפני הסיכונים ולנקוט אמצעים מיידיים וסבירים כדי למנעם, ולהתריע בפני הרשות המקומית על כל מפגע בטיחותי הבולט לעין והעלול לפגוע בבטיחות הילדים".

בנוסף נטען, כי על פי ההנחיות על המורה התורן להשגיח על התנהגות התלמידים ולהתערב במידת יכולתו באירוע העלול לגרום לפגיעה בתלמידים.