מאות כדורי אקסטזי וסמים מסוגים שונים | צילום: דוברות המשטרה

בחודשים האחרונים הפעילה המשטרה סוכן סמוי שפעל בקרב עבריינים במספר ערים במרכז הארץ, ובכללם יפו, בת ים, חולון, רמלה, ראשל״צ, לוד והביא למעצרם של 42 סוחרי סמים .

במהלך תקופת הפעלתו הצליח הסוכן לזכות באמונם של העבריינים, אשר סברו כי הוא סוחר סמים ומכרו לו, בהזדמנויות שונות, סמים מסוכנים בכמויות מסחריות: מאות כדורי אקסטזי, קוקאין,  mdma וחשיש בשווי שוק של מאות אלפי שקלים.

הבוקר (שני) בתום שלב איסוף הראיות ועם המעבר לשלב החקירה הגלויה, פשטו כוחות משטרה רבים על בתיהם של 42 החשודים ועצרו אותם. בחיפושים שביצעו, איתרו השוטרים סמים מסוגים שונים ולא פחות מ- 70,000 שקלים במזומן. כמו כן נתפסו רכבים, אותם בכוונת המשטרה לעתור לחילוטם כחלק מההליך המשפטי נגד החשודים.

נתפסה כמות גדולה של סמים | צילום: דוברות המשטרה

בביתו של אחד החשודים ביפו, נמצאו על ידי השוטרים סוסים וכלבים אשר הוחזקו בתנאי הזנחה קשים, אשר סיכנו את חייהם. השוטרים הזעיקו למקום וטרינר עירוני מטעם עיריית ת״א, אשר פינה את בעלי החיים  מהמקום בכדי להעניק להם טיפול רפואי ושיקום.

מהמשטרה נמסר כי, "מעבר להיותן עבירות פליליות  המסכנות את שלום הציבור, עבירות הסחר בסמים מהוות מחוללי פשיעה וקרקע פוריה לסכסוכי עבריינים  באזור ובכל מקום אחר בישראל, על רקע מאבקי השליטה בשוק הסמים, מאבקים המגבירים פשיעה אלימה ופוגעים בשלום ובטחון הציבור. משטרת ישראל תמשיך לפעול כל העת , לצמצום הפשיעה בכל הרבדים ובכלל זאת, תמשיך לנהל מאבק  נחוש ובלתי מתפשר בנגע הפצת הסמים המסוכנים במטרה להרחיקם מהציבור ולהגן על שלומו ובטחונו".

היום בשעות אחר הצהריים יובאו החשודים לבית משפט השלום בת"א לדיון בהארכת מעצרם.