החליפות כבר נתפרו, מדידות אחרונות לשמלה כבר נעשו, וכל המנות באולם כבר קיבלו את אישור החותנת. מניסיון שנים קודמות, במועצה הדתית בעיר כבר מוכנים לקדחתנות הנישואין שמגיעה בדרך כלל לאחר תקופת 'בין המצרים' שבה אסור לחגוג, ונערכים בהתאם.

"ההכנות שלנו הם ממש כמו לקראת מבצע צבאי" מספר בנימין אלחרר, ראש המועצה הדתית, המנצח על התזמורת. "אחרי אין ספור ימי היערכות, עיבוי צוות העובדים, הכנת המבנה, ועוד פעולות רבות שנעשו על מנת להקל על התהליך, ולהפוך אותו לנוח ומהנה ביותר לזוגות הנרגשים", הוא מוסיף.

בנימין אלחרר -  תמונה: המועצה הדתית -

כחלק מההיערכות גויס צוות תגבור לרישום, הוארכו שעות הקבלה במועצה הדתית וגם הרבנים עובדים שעות נוספות. "אם זוג מבקש אפשר לקבל אותו גם אחרי שעות הפעילות במועצה או אפילו בבית אחד הרבנים", מדווחים במועצה, ומספרים על עלייה ניכרת במספר הנרשמים לנישואין, ביחס לשנה שעברה. עלייה שהפכה את מספר הנישאים מדו ספרתי לתלת ספרתי בשלושת החודשים שבין אוגוסט לאוקטובר.

המועצה הדתית בת ים ידועה כמובילת בשורה בנושא רישום נישואין ידידותי ונוח, ונחשבת לאחת מהמרוויחות הגדולות מרפורמת פתיחת אזורי רישום הנישואין. בעבר הובילה המועצה את הקמפיין הוויראלי 'רצים לחופה', והציגה שיא של שבע דקות מהרגע שבו זוג נכנס לבניין המועצה, ועד לרגע בו הוא מסיים את הליך הרישום לנישואין. "היום כל אדם יכול לבחור בכל מועצה דתית לפתיחת תיק ורישום", נמסר מהמועצה, שם מקווים שזוגות רבים ייפנו אליהם, ויירשמו לנישואין דווקא בבת ים. במקביל מתכוננים במועצה גם

בהכנות לחגים, הפקת אירועי ראש השנה וסוכות, ועבודה מול בתי הכנסת שיקלטו במהלך חגי תשרי, ובעיקר ביום כיפור, אלפי מתפללים מקומיים.