"המטרה העיקרית שלנו היא להפסיק את התווית השלילית נגד המתמודדים עם מגבלה נפשית", מצהירה מור בן ישי, רכזת ומדריכה במועדון 'אנוש' בבת ים. העמותה מסייעת בימים אלה לכ-מאתיים מתושבי העיר המתגוררים בהוסטלים, דירות או משולבים בקהילה, אך עדיין סובלים מדעות קדומות וחששות מצד הציבור.

כדי לחשוף את פעילות העמותה ולהראות שגם המתמודדים הם חלק אינטגראלי בקהילה הבת ימית, הוחלט להזמין את כל תושבי העיר להפנינג קהילתי, בהשתתפות מדריכי העמותה וחלק מהמטופלים על ידה.

האירוע יתקיים ב-'בית בבלפור' (בלפור 97/א בבת ים), שבו פועלת העמותה בשנתיים האחרונות. האירוע יחל בשעה 16:30 ביום שלישי הקרוב (25.7), ויתקיים ברוח איכות הסביבה וקיימות עירונית, בסיוע עיריית בת ים. "אנחנו מזמינים את משפחות העיר להגיע וליהנות מהגינה הקהילתית שאנחנו מפעילים בשיתוף פעולה עם החברה להגנת הטבעו להשתתף בפעילויות חוויתיות ללא כל עלות", אומרת בן ישי.

תמונות באדיבות אנוש בת ים -

בתוכנית: הרצאה של טלי קפלן-פניש, מנהלת היחידה לקיימות וסביבה בעירייה, הכנת עציצי סוקולנטים ("הצמחים שתשמחו להכיר"), הקרנת סרט בתוספת פופקורן ונשנושים, פינת יצירה ואמנות מחומרים טבעיים, הכנת תיקי ים מחולצות ישנות, הכנת שלגונים טבעיים מפירות, דוכן קוסמטיקה אורגנית וסיור בגינה הקהילתית כולל קטיף מהיבול האורגני.

"הכניסה חינם, ונשמח מאוד לראות את משפחות העיר מגיעות אלינו, משתתפות בפעילות מהנה לילדים שנמצאים בחופש, וזוכות להכיר אותנו, בדרך לשבירת המחיצות בין האוכלוסיות", מסכמת בן ישי.

.