ארגון הרופאים הווטרינרים ברשויות המקומיות נותן לכם כמה עצות למי שמחליט לצאת עם הכלב שלו לטיול בחוף הים:

הימנעו מהשעות החמות. מעבר לסיכוי גבוה יותר לקבל מכת חום או להתייבש, החול הלוהט עלול לגרום לכוויות בכפותיהם החשופות של כלביכם.

כלבים רגישים יותר לשמש, בעיקר כלבים בהירים בעלי אף וורוד, כלבים זעירים וגורים. כך שאם יש לכם כלב לבן, עדיף להשאירו במזגן.

בניגוד למה שנהוג לחשוב לא כל הכלבים שחיינים, וגם המיומנים בשחייה חשופים לסכנות הים בדיוק כמוכם. כדאי להשגיח על הכלב גם בשעת הרחצה.

לאחר הטבילה בים, יש לרחוץ את הכלב במים מתוקים, מי מלח שיתייבשו על עורו גורמים לאי נעימות ולתחושת צריבה. שימו לב - שתיית מי מלח עלולה לגרום להתייבשות, הקאות ושלשולים. מכיוון שלא ניתן למנוע מכלבכם שתיית מי ים באופן מוחלט יש להקפיד שישתה גם מים מתוקים בכמות מספיקה.

זוכרים את החוק: 'לנוח חצי שעה אחרי האוכל לפני שנכנסים לשחות'? נכון גם לכלבים, השתדלו לא להאכיל את הכלב לפני שחייה.

קרדיט תמונות: יחסי ציבור-

בילוי בים הוא מתיש, אפשרו לכלב לנוח ולהירגע. ארגנו לו פינה נעימה בצל בו יוכל לצבור כוחות להמשך היום. גם בים חשוב לענוד לכלבכם קולר ובו פרטים מזהים ודרכי התקשרות.

יש להקפיד לקשור את הכלבים ברצועה גם בחופי הים בהתאם לחוק, על מנת למנוע קרבות כלבים, הפחדת מתרחצים החוששים מכלבים ומקרי כלבים ההולכים לאיבוד בחופי הים. קרסים שהותיר מאחוריו דייג חסר אחריות עלולים להיות סכנת מוות לכלב, יחד עם שברי בקבוק שנופץ או כל דבר חד אחר.

שמירה על כללי הבטיחות יבטיחו לכם ולידידכם הנאמן בילוי מהנה ובטוח בים.