"אני מבקש סליחה מכל מי שבטעות פגעתי בו או הבטחתי לעזור לו ולא הצלחתי. אני רוצה לנצל את היום המיוחד הזה כדי לבקש מחילה מכל מי שנפגע ממני שלא בכוונה. מכל מי שחושב ששכחתי או שלא עשיתי די עבורו, למרות שהשתדלתי, ניסיתי ולפעמים לא הספקתי". את המילים הכנות הללו אומר ראש עיריית בת ים, יוסי בכר, בערב יום כיפור.

השנה החולפת לא הייתה פשוטה לבכר. היא החלה עם תביעת אלי יריב, שטען לליקויים וטובות הנאה במערכת הבחירות שלו. המשיכה בבית המשפט המחוזי שפסק על ביטול תוצאות הבחירות, והסתיימה בניצחון לטובת בכר בבית המשפט העליון, שקבע שתוצאות הבחירות יישארו כפי שקבעו הבוחרים.

"אני מוחל לאנשים שעשו לי רע השנה, והביאו אותי עד לבית המשפט העליון", אומר בכר היום. "התהליך הזה גבה ממני מחיר כבד, אבל אני שמח שהצדק יצא לאור. למרות כל מה שנעשה לי, גם דברים שלא נעשו באופן ישר, אני מבקש היום למחול לאנשים האלה".

יש מישהו שהיית רוצה לבקש ממנו סליחה?

"כן. זו הייתה שנה שהשקעתי הרבה מאוד בתפקיד. העברתי שעות ארוכות בעירייה, חזרתי הביתה רק ב-24:00-01:00 בלילה, ועבדתי כמעט 20 שעות כל יום. לכן אני רוצה לבקש סליחה מהמשפחה שלי, אמא שלי, הילדים, שהשנה שילמו מחיר על התפקיד הציבורי שלי. אני רוצה להבטיח להם שיגיע הזמן שבו אבלה איתם יותר".

הזדמנות ראשונה לבלות עם בני משפחתו, ללא טלפונים והפרעות, תהיה בשבת זו של יום הכיפורים. את בכר תמצאו מתפלל בבית הכנסת 'מורשת אבות' בשכונת רמת הנשיא. "25 שנה באותו כיסא בבית הכנסת, ויום כיפור הוא אחד הימים האהובים עליי בשנה. יש תחושת עוצמה באוויר. זה יום שנותן לנו אפשרות לבקש מחילה, להתפלל לסליחה אם טעינו, ולהבין שאם אנחנו טעינו, גם אחרים עשו טעויות. הזדמנות להתחיל את השנה נקיים יותר".

אי אפשר לשכוח שאחרי החגים תתחיל בעיר מערכת הבחירות. "יש דברים חשובים יותר על הפרק, מתישהו נתפנה גם לעניין הבחירות", אומר בכר בחיוך.

צילום: עיריית בת ים=

בלי לדבר על בחירות, מה תאחל לתושבים לשנה החדשה?

"קודם כל שתהיה שמחה בביתם. שמחה מביאה זוגיות טובה, פרנסה ובריאות. לעיר אני מאחל שתמשיך לשגשג, לפרוח, ושכל הדברים הטובים שאנחנו מתכננים, יתממשו. אשמח אם כל תושב יביט רגע הצידה ויראה את הטוב. את כל ההישגים שהגענו אליהם. אני מבטיח שזו רק ההתחלה".