חולון: מאבטח ראש עירייה ואלוף בזריקת דיסקוס

צילום: קובי קואנקס

 דניס ווליאולין, המאבטח של ראש עיריית חולון, מתנשא לגובה 2 מטרים וגם זורק דיסקוס. שיאו האישי: 55 מטרים. ווליאולין, 28, שיחק כדורסל מקצועי כל חייו, וכשעלה לארץ פגש מאמן, והוא המליץ לו להחליף תחום: "חיפשתי ספורט חדש שיאתגר אותי, ובמכון הכושר פגשתי מאמן שאמר שעם הגובה והכוח שלי אוכל להצליח בתחום הזריקה. בדקנו כמה דברים כמו פטיש ברזל, ובסוף בחרתי בדיסקוס. מאז אני עוסק בזה ונהנה מאוד.

השתתפתי במכביה האחרונה וזכיתי במקום השני עם זריקה למרחק של 53 מטרים. מיד לאחר מכן טסתי לייצג את ישראל בתחרות ארצות הבלקן וזרקתי למרחק של 53 מטרים, ובתחרות האחרונה של העונה במכבי תל אביב זרקתי למרחק של 54 מטרים. השיא האישי שלי הוא 55 מטרים, ובקרוב אני מתכנן לשבור אותו. התחלתי לעבוד עם מאמן חדש. בנינו תוכנית יוצאת מהכלל, והשאיפה שבסוף העונה הקרובה אגיע ל־60 מטרים. זה יעד שהצבתי לעצמי ואני מתכוון לעמוד בו.

"ביום יום אני משתדל לא להשתמש בכוח שלי, בעיקר לא במסגרת עבודתי כמאבטח הפרטי של ראש עיריית חולון מוטי ששון. כוח זה טוב לספורט, ולא לדברים אחרים. בחיים הפרטיים אני מעדיף לפתור דברים בדרכי נועם. גם במצבים יותר מורכבים הגובה שלי עוזר לי, כי אנשים שרואים אדם כל כך גבוה מעדיפים לדבר ולא להתעמת, ובעבודתי אני שואף להרגיע את הרוחות בנחת וברוגע".  חופית כהן אולאי   צילום: קובי קואנקס

-

בת ים: החנוכיה הגדולה בעולם

בדצמבר 2016, ימים אחדים לפני חג החנוכה, התעוררו תושבי טיילת בת ים למראה חגיגי במיוחד. בהצטלבות הרחובות דרך בן־גוריון ויוספטל, במרכז הטיילת וליד החוף, הוקמה חנוכיית ענק. זו הייתה לא רק החנוכייה הגדולה ביותר שהוקמה אי פעם בישראל, אלא, לדברי העירייה, החנוכייה הגדולה ביותר בעולם. היא נבנתה על יסודות עץ ויריעות בד ששובצו בהן אלפי נורות קטנות והשתרעה לאורך 34 מטרים. גובהה — שבעה מטרים.

זו לא הייתה חנוכיית "לראותה בלבד", אלא חנוכייה לכל דבר, ומהנר הראשון הודלקו בראשה נרות חשמליים, מה שהפך לאטרקציה לא רק לתושבי בת ים אלא גם לאורחים מבחוץ.

צילום: החברה להגנת הטבע-

גם הסערה שפקדה את החוף בחנוכה האחרון לא מנעה מהחנוכייה להמשיך ולדלוק, ואפילו בגשם יצאו תושבים להצטלם לידה. בתום החג היא אמנם פורקה, אך עשתה קאמבק מפתיע ביום העצמאות. באותו מקום, וככל הנראה על בסיס מבנה החנוכייה ואלפי הנורות ששימשו אותה, הוקם דגל ישראל ענק. הוא היה אטרקציה מרכזית באירועי החג והצליח לגנוב את ההצגה אפילו מזיקוקי הדינור. בחנוכה הקרוב צפוי השיא הבת ימי לחזור לטיילת, והתושבים מקווים שהפעם תלווה אותה גם סופגניית ענק במילוי גלוני ריבה.   איילת רוטה־גבאי
צילום: החברה להגנת הטבע

-

בת ים: שיא גינס בריקוד הפלאש מוב

ביום רביעי, 4 במאי 2011, יצאו 3,000 תלמידי כיתות ד'־ו' מכל רחבי הארץ לבת ים, כדי לנסות ולשבור את שיא גינס בריקוד הפלאש מוב הגדול ביותר בעולם. הריקוד התקיים באירוע "ילדים מובילים שינוי", לציון סיום שנת למידה של החברה להגנת הטבע, בשיתוף המשרד להגנת הסביבה ועיריית בת ים. הוא התקיים באמפי פיס בת ים, והתלמידים רקדו בו עם רקדני להקת "מיומנה" וניגנו בכלי נגינה מרשרשים שהכינו מראש מחומרים לשימוש חוזר כמו גלילי נייר, בקבוקים ופחיות.

התמונה להמחשה בלבד| צילום: ירון ברנר-

ההכנות לאירוע החלו חודש לפני הכינוס. כל המשתתפים קיבלו סרטון הדרכה ובו רקדן שמלמד את תנועות הריקוד ואת המשפטים המלווים אותו ומעבירים מסר סביבתי: "היום אני מבין — היום אני חושב — היום אני עושה — היום היום היום". בריקוד עצמו היו הילדים הכוכבים.

הם רקדו בתיאום מושלם עם כלי הנגינה שהכינו, ולסיום השליכו את כלי הנגינה הממוחזרים לפחי המחזור. חן פורטוגלי, רכזת החינוך הסביבתי הארצית בחברה להגנת הטבע, השתתפה בריקוד וסיפרה שהייתה אחוזת התרגשות למראה אלפי הילדים הרוקדים יחד למען הסביבה. "היה מרגש לראות ילדים שעושים משהו חדש מדי יום למען העתיד שלהם ושלנו", אמרה.

נתוני הריקוד הוגשו לאנשי ספר השיאים של גינס בבריטניה, כדי שיכירו בו כריקוד הילדים הגדול ביותר בעולם. רצה הגורל ובאותה תקופה התקיים גם בהודו ריקוד פלאש מוב המוני, והוא הביס את הבת ימים עם יותר מ־5,000 ילדים רקדנים. לספר השיאים של גינס לא נכנסה בת ים, אבל שש שנים אחרי אותו ריקוד היא עדיין שומרת על התואר: ריקוד הפלאש מוב הכי גדול שנערך בישראל מאז ומעולם.   איילת רוטה־גבאי

-

בת ים: אוסף ענק של מוצרי באטמן

לחיים גוזלי, 44, נשוי ואב לילד מבת ים, יש אוסף ענק של מוצרי באטמן. "אחרי שראיתי הקרנת בכורה של הסרט באטמן כשהייתי בן 16, קניתי קלטת לטייפ שבה סיפורו של באטמן, ומאז לא הפסקתי לאסוף חפצים שקשורים אליו. אני קונה בעיקר בארצות הברית, וכל מי שטס מביא לי משהו. היום אני כבר לא קונה שטויות, רק דברים איכותיים ויוקרתיים שיש להם ערך: יש לי חגורות, בובות ומסכות מקוריות מסרטים של באטמן שכפילים השתמשו בהן. חלק מהדברים שלי יקרים מאוד, כמו חוברות קומיקס שעלו אלפי דולרים והערך שלהם רק עולה, למרות שהיום התחום נמצא בירידה. קשה לי להעריך כמה מוצרים יש לי. בכל פעם שמגיעים אחיינים שלי לבקר אותי הם מעלימים לי חפצים, אז אני כבר לא עוקב. בניתי ארון מיוחד כדי לשמור על הדברים, וכל החדר נראה כמו מערה של באטמן עם קירות אפורים".

צילום: קובי קואנקס-

באטמן כצפוי כבר השתלט על חייו של גוזלי והפך להיות חלק בלתי נפרד ממנו. "יש לי גם קעקועים של באטמן על הגוף, וכולם מכנים אותי ככה, גם בפייסבוק וגם בספורט כלוחם MMA מקצועי. אני מתאבק בתחרויות בחו"ל ומנצל את הביקורים האלה כדי להגדיל את האוסף שלי. יש לי עוד כמה אוספים כמו חגורות, כלי נשק וכמובן מדליות שזכיתי בתחרויות. אני אוהב לאסוף".  חופית כהן אולאי  צילום: קובי קואנקס

-

בת ים: הרחוב הכי קצר ומוזר

רחוב מודיעין בבת ים הוא הרחוב הקצר והתמוה ביותר. נכון, יש רחובות גדולים ויש רחובות קטנים, יש רחובות מרוחקים ויש רחובות סואנים, אבל פה יש רחוב שמופיע רק באפליקציית הניווט Waze.

"פנה שמאלה לרחוב מודיעין", מכריז הקול הרובוטי של תוכנת הניווט כאשר תושבים מבקשים לצאת ברכבם מחניית ביתם, מאחורי רחוב ליבורנו בשכונת רמת הנשיא בבת ים. יש מי שמתעלם במחשבה שמדובר בטעות במערכת, ויש מי שיוצא מהרכב ומחפש את הרחוב שמעולם לא נתקל בו. מתברר שמדובר בתעלומה: אין שלט שמכוון לרחוב, אין שלט שמציין את קיומו, אין שום בניין, שיח או עץ שזו כתובתו, ואפילו כלי רכב שחונים בו בניגוד לחוק מקבלים קנס ובו הכתובת רחוב ליבורנו.

איילת רוטה גבאי-

בדיקה קצרה העלתה שכל הרחוב הוא למעשה יציאה מחניה שאורכה מטרים אחדים בלבד. הרחוב מופיע במפה ומחבר בין חניית ליבורנו ורחוב אלי כהן, שטח שאין בו כביש אלא בניין ארוך בן תשע קומות וכתובתו הרשמית, כמו שהיא מופיעה בשלטי הרחוב, היא אלי כהן.

סיכום ביניים: הכביש והחניה שייכים לליבורנו, השביל שייך לאלי כהן, ומודיעין, כשמו כן הוא, נותר תעלומה מודיעינית על המפה. הפנינו שאלה לעירייה, כדי שתבדוק ברשומות את פשר הרחוב הלא קיים. וזו התשובה שקיבלנו: "בטבלת הרחובות אכן נמצא קוד לרחוב מודיעין. מבחינת מערכת הנכסים של העירייה, לא רשומים נכסים ברחוב זה. לעתים בניין מסוים יכול להופיע ברחוב אחד ובמשנהו. אנו בודקים את הנושא". עד שתסתיים הבדיקה אנו ממליצים לתושבים לנקוט משנה זהירות, ולא לפסול את החשד שרחוב מודיעין הוא למעשה משולש ברמודה בת ימי.  איילת רוטה־גבאי

מכירים שיאים נוספים או יש לכם שיאים משלכם. שלחו לנו בתגובות או למייל האדום.