21 עסקים חדשים נפתחו בטיילת בת ים ב־2017, אבל תוך זמן קצר 12 עסקים נסגרו במקביל. החורף בפתח, וזו עונה קשה לעסקי המזון בחוף, גם בלי הקשיים הביורוקרטיים שמערימים עליהם. בעלי עסקים טוענים כי העירייה 'מבריחה' אותם מהחוף ובמקומם הגיעו משרדי תיווך. אלה שעדיין נשארו מספרים איך משפיעה עליהם הטיילת התחתונה, ואיך - בעזרת מחשבה יצירתית והרבה סירי מרק - הם מתכוונים לצלוח את העונה הגשומה.

"גמרו את העסק"

נכון לסתיו 2017 ניתן לחלק את איזור העסקים בחוף בת ים לארבעה חלקים: קו המדרכה בטיילת, קו המדרון הצופה לים, קו המים ואיזור הטיילת התחתונה החדשה (חלק מפרויקט מלון סאן). התחלנו את הסיור בקו המדרכה והציפייה הייתה למצוא שם בעיקר בתי קפה, מסעדות ומקומות בילוי. בפועל, בשנה האחרונה נסגרו עסקי מזון רבים בטיילת ובמקומם נפתחו משרדי תיווך.

צילום: באדיבות התושבים-

אחד מאלה שעזבו את החוף הוא ש', שעד לפני כחודשיים הפעיל עסק מזון בטיילת. "היה לי קיוסק קטן עם כמה שולחנות שבו מכרתי מאפים, שתייה וכריכים", הוא מספר, ומוסיף כי בימי הקיץ העסק שלו עבד יפה.

"הייתה תנועת לקוחות גדולה, אבל זכרתי את החורף הקודם וחשבתי קדימה", מספר ש'. "החלטתי להתקין סגירת חורף, זה לא דורש בנייה מיוחדת ולא חורג החוצה, רק מקום קטן שבו יוכלו לשבת גם בחורף, כי מי רוצה לשבת בגשם בחוץ?".

להפתעתו, זמן קצר לאחר הקירוי, ולמרות שהגיש לעירייה בקשה לרישיון, הוא קיבל הוראה להוריד מיידית את הסגירה. את אותה הוראה קיבלו גם שכניו.

"גמרו לי את העסק", הוא אומר, "אילצו את כל בעלי העסקים בטיילת להוריד את סגירת החורף, ומה עשו בזה חוץ מלפגוע בנו? גם ככה בחורף אנשים בקושי שורדים כלכלית, אז לבוא בכוונה ולפגוע יותר?". בחישוב כלכלי וקר הבין ש' שלא יצליח לשרוד את החורף. הוא מכר את העסק ופתח דוכן פלאפל במרכז העיר.

מ', בעל בית קפה בטיילת, ניצב בפני אותה בעיה. "יש לי חלק פנימי, אבל רוב בית הקפה נמצא בחוץ, אנשים אוהבים לשבת מול הים, זה מקור המשיכה העיקרי. רציתי להוסיף סגירת חורף חלקית, הגשתי בקשה לרישיון ורציתי להילחם בביורוקרטיה, אבל אז הגיעו קנסות ואיומים במשפט. התקפלתי, לא הייתה ברירה".

"לא עושים פה חיים קלים לבעלי עסקי המזון", אומר יוני עזרא, מנהל הסטלה ביץ', מסעדה ובית קפה במפלס השני של החוף, במדרון הצופה לים. "זו הסיבה שלרוב בעלי העסקים כאן אין רישיון עסק, והם גם לא יקבלו. לנו יש רישיון, אבל עבדנו קשה בשבילו. הביורוקרטיה פה קשה. מערימים עליך הרבה קשיים ואפילו לא מסבירים לך איך לעשות את זה נכון. אפילו דף הנחיות בסיסי של 'איך מגיעים לרישיון עסק', אין במחלקת רישוי עסקים.

"לפני שאתה מספיק לומר מילה מגיעים איומים בתביעה", הוסיף עזרא. "קשה להתנהל ככה, במיוחד לעסק מזון שמתמודד גם עם משרד הבריאות, כיבוי אש וכו'. לא פלא שהרבה עסקים בורחים והטיילת מתמלאת במשרדי תיווך".

קלדרון. עובד לבד בחורף |צילום: קובי קואנקס-

"יש מי שקורס"

ספירה מגלה שבשנה האחרונה נפתחו בטיילת יותר מעשרה משרדי תיווך. תופעה שגם ויקטור טל, מחזיק תיק רישוי עסקים בעירייה, מודע לה. "אני מאמין שצריך ללכת לקראת העסקים. מה שקורה כרגע זה שהביורוקרטיה לקבלת רישיון עסק היא כל כך קשה, שהתחושה שלי היא שאנחנו לא הולכים מספיק לקראת בעלי העסקים".

לאחרונה העלה טל הצעה לסדר שתמנע פתיחת עסקים בחוף שאינם מתחום הבילוי והתיירות. "עצוב מאוד בעיניי שבמקום מסעדות ובתי קפה פותחים בחוף משרדי תיווך ועורכי דין. לעסקים אחרים קשה להשיג רישיון ולשרוד. יש תקנה עירונית שקובעת שבשטח החוף ייפתחו רק מקומות בילוי, אבל לא אוכפים אותה. אני אפעל לכך שהיא תיושם, אני גם פועל למתן הקלות לבעלי העסקים, שלא יתנו להם כל כך הרבה קנסות ושלא יגיעו לכל כך הרבה תביעות".

ממפלס הטיילת והמדרון ירדנו לעסקים שנמצאים בקו המים, הנפגעים העיקריים בעונת החורף. "ממשיכים לעבוד כרגיל", מספר איציק קלדרון, בעל מסעדת 'קלדרון' בחוף ירושלים, שמודה כי בחורף הוא מוותר על עובדים ועובד לבדו.

"אני פותח ב־6:00 בבוקר, יש לקוחות קבועים שמגיעים כל השנה לשחות בים", מספר קלדרון. "הם יוצאים לשחייה, שותים קפה, אוכלים ארוחת בוקר והולכים לעבודה. סביב השעות 10:00-8:00 יש קבוצת קבועים שנייה, ואחר כך אני נשאר רוב היום די לבד. בימים סוערים במיוחד אני סוגר והולך הביתה. בחורף אני לא עובד בלילות. אלה שצריכים לשלם שכירות נמצאים בבעיה יותר קשה וממשיכים לעבוד לילות גם בחורף. יש מי שקורס ואז אני מגלה בקיץ ששוב התחלפו שוכרים".

לדבריו, למרות הקושי הידוע בעלי העסקים לא מקבלים הקלות בתשלום המיסים בחורף. "אנחנו משלמים ארנונה ומיסים כרגיל, הייתי מצפה מהעירייה שתעזור קצת ותקל עלינו".

מה עושים כדי לשרוד?

"חוסכים בקיץ ועושים שינויים לקראת החורף כדי למשוך לקוחות. אני משנה את התפריט, מוסיף תבשילים, מרקים".

"חייבים להיות יצירתיים", מדגיש גם מנהל הסטלה ביץ', שמציג תפריט חורף חדש שבו מככבים המרקים. כמו כן הוא מארגן אטרקציות שימשכו קהל בלילות הקרים. "יש לנו ערבי קריוקי, ערב יווני, קבלת שבת בשישי, הרצאה של שרה אנג'ל והקמנו גם אוהל אירועים. נדאג שלאנשים יהיה שווה לצאת מהבית".

הטיילת התחתונה ההולכת ונבנית. מקווים שפתיחתה תסייע לעסקים הוותיקים בחוף-

פיל לבן בטיילת

במפלס הרביעי בחוף נמצאת הטיילת התחתונה, בצד הדרומי של החוף, שהוקמה בחודשים האחרונים ומהווה חלק מפרויקט מלון סאן. כ־1.5 מיליארד שקל מושקעים בפרויקט שעתיד לכלול מסעדות, בתי קפה וחנויות. נכון לעכשיו, בעיקר בשל עתירה שהוגשה לבית המשפט בשל בנייה קרובה מדי לחוף, הושהתה בניית המלון והעסקים טרם נפתחו.

"כרגע זה נראה כמו פיל לבן", אומר קלדרון. "אני מקווה שכאשר העסקים שם ייפתחו זה ישפיע עלינו לטובה. אנשים יעשו שם סיבוב ויגיעו אלינו".

מעיריית בת ים נמסר: "המחלקה לרישוי עסקים פועלת בהתאם לחוק כדי להבטיח עמידה בדרישות שנועדו למען בטיחותו, בריאותו ושלומו של הציבור. העירייה מאפשרת הקמת סגירות חורף, בכפוף לאישור תב"ע כמתחייב בחוק. באשר לחיוב הארנונה, בעל העסק מחויב בהתאם לשטח הנכס וללא קשר לעונות השנה. עסקים בחוף הים שסוגרים חלק מהמבנה בחודשי החורף מחוייבים  במיסי ארנונה  לפי יתרת השטח שהוקטנה.

"מתחם המסחר של בתי המלון נמצא בשלבי בנייה אחרונים וצפוי להיפתח באביב 2018, בניית בתי המלון נמשכת ואלו צפויים לפתוח את שעריהם לקראת שנת 2019 ולמשוך לעיר תיירים רבים".