בשבוע שעבר אישר שר הביטחון, אביגדור ליברמן, את המלצת הרמטכ"ל לשורת מינויים במטה הכללי, בין השאר מונה לתפקיד ראש אמ"ן, אלוף תמיר היימן, שהיה מפקד הגיס הצפוני והמכללות הצבאיות, ויליד בת ים.

את דרכו בצה"ל החל היימן בחטיבה 7 של השריון, שם צבר ניסיון מבצעי ראשון ברצועת הביטחון לפני הנסיגה מלבנון. ב-2003 מונה למפקד החטיבה המרחבית אפרים באוגדת איו"ש, בהמשך מונה למפקד הגיס הצפוני, ובמקביל פיקד על המכללות הצבאיות.

היימן גדל בבת ים ועזב את העיר כשמונה לתפקיד בגבול הצפוני, אבל שכניו וחבריו בעיר עדיין רואים אותו כאחד משלהם. השבוע מבקש יו"ר ארגון 'יד לבנים' בעיר, אדיר בן משה, להודות לו אישית על הכבוד שהביא לעיר.

ראש אמ"ן החדש: האלוף תמיר היימן | צילום: דובר צה"ל-

"אנו מבקשים לברך אותך מעומק ליבנו על קבלת המינוי המכובד והאחראי לראש אמ"ן בצה"ל", כותב לו בן משה ומסביר: "האלוף תמיר היימן ,עכשיו ראש אמ"ן, גדל איתנו ברחוב המעפילים בשכונת עמידר בבת ים. הוא בת-ימי בנשמה שלמד בבית ספר יסודי 'גאולים' ותיכון 'רמות'. אחרי שהתגייס לשריון, ועבר קריירה עשירה בצבא, עבר מבת ים לצפון, אבל בשבילנו תמיד יהיה בת ימי, ועבורנו זה כבוד גדול לעיר שאחד מבניה מקבל את תפקיד מספר שלוש בצבא".

בשם עמותת 'יד לבנים' המקומית מבקש בן משה לברך את האלוף ולאחל לו הצלחה בתפקיד:

"גאים בך וסומכים עליך שתוביל את האגף וצה"ל להצלחה במשימותיו הרבות, ונוסיף שאנחנו מאחלים לך שתכנס לשלום לתפקיד, ותצא לשלום מהתפקיד בדרך לתפקיד הבכיר הבא בצה"ל. ה' ישמור אותך. עלה והצלח".

בתגובה לפרסום במיינט בת ים ביקש האלוף היימן למסור לתושבי בת ים: "עדיין רואה את עצמי בת ימי גאה".