שתי רפורמות מבטיחות נחתו בתחילת שנת הלימודים על ילדי הצהרונים בבת ים: רפורמה בריאותית שהייתה אמורה להביא לשינוי התפריט ורפורמה כלכלית שהוזילה את מחיר הצהרון. אלא ששלושה חודשים מפתיחת שנת הלימודים, מלמדת מחאת הורים שסוחפת את העיר שהיוזמות החיוביות לא התממשו בשטח, וליקויים בתפעול הולידו בעיות חמורות.

הורים טוענים כי הם גילו שארוחת הצהריים ממתינה שעות ארוכות ללא קירור במסדרונות בתי הספר ושהוזלת המחיר הובילה בפועל לירידה באיכות האוכל. "כשמתמחרים ארוחה לילד ב־12 שקל, לא פלא שרמת האוכל ירודה", טוען מוביל המחאה בעיר, יו"ר סיעת יש עתיד ואבא של אריאל ואביתר, ירון לוי.

מזון במסדרון כפי שתיעדו הורים-

הורים נוספים טוענים שמהפכת הבריאות, שהוציאה מהתפריט קטשופ והכניסה לתוכו קציצות קינואה, כלל לא מתחשבת בטעמם של התלמידים. "הילדים חוזרים רעבים הביתה", אומרת קרן לוזון, אם לילדה בצהרון.

ההורים דורשים התערבות מיידית של העירייה ומספרים כי במצב הקיים, מי שיכול להרשות לעצמו עובר לצהרונים פרטיים.

"לא ראוי לאכילה"

בתחילת שנת הלימודים אושר חוק פיקוח צהרונים המופעלים על ידי רשויות מקומיות. החוק, שהוגדר כחלק מתוכנית 'משפחה נטו', קבע מחיר מוזל, ניתנו בו הנחיות להעסקת עובדים ותזונה, והוא נועד להביא בשורת סבסוד והקלה להורים הכורעים תחת הנטל הכלכלי. כתוצאה מן החוק הוזלו רוב הצהרונים בבת ים ל־610 שקל במקום 910 שקל אשתקד, אך מחאת הורים שצוברת תאוצה בעיר נוגעת לטענות שלפיהן ההוזלה הובילה לירידה משמעותית בתנאים להם זוכים ילדיהם.

מזון שהוגש בתחילת השנה

-

"זה לא מה שקיבלנו בשנה שעברה", טוענת שני פז, אם לילד בצהרון אחד הגנים.

"השנה האוכל לא ראוי לאכילה, לא לפי המראה המזעזע ובטח לא בטעם התפל", מספרת אם נוספת, ואילו אם שלישית מדווחת: "אחרי כמה ימים שהילד התלונן שהוא נשאר רעב והאוכל לא טעים, החלטתי לבדוק בעצמי. לא האמנתי שהמצב כל כך גרוע. הפתיתים נראו נורא, טעמתי ולא יכולתי לבלוע. תפל, בלי מלח, בלי שום תיבול, דביק. על הקציצות אין מה לדבר, אפילו לא יכולתי לגעת בהן".

תמונות המזון שהועלו לרשתות החברתיות עוררו תגובות נסערות, והתברר שמדובר בבעיה חוצת בתי ספר וגנים. "בתחילת השנה הוחלף התפריט במגמה שהאוכל יהיה בריא יותר. הכניסו עדשים, בורגול, חיטה מלאה, אבל מאוכל בריא להגיע לאוכל חסר טעם שנראה כל כך רע, יש פער עצום. התחושה היא שעם הורדת המחירים הורידו גם איכות, ובחרו את הקייטרינג לפי הצעת המחיר הזולה", כועסות האמהות.

ההורים יצאו לבלוש

מחאת ההורים הצליחה חלקית, ובשבועות האחרונים נראה כי התפריט שופר במידה מסוימת, "לפחות הוסיפו לנו מיכל רוטב", מדווחת סייעת בצהרון, "שנוכל להרטיב קצת את הפתיתים והפסטה היבשה".

אלא שכבר השבוע התבררה בעיה חדשה. הורים גילו שהאוכל שילדיהם אוכלים בשעה 14:30 בצהריים ממתין במסדרונות בית הספר, בארגזים על הרצפה וללא קירור, כבר מהשעה 10:00 בבוקר. "נדהמתי לגלות שהאוכל ממתין במסדרון, ללא קירור. הוא אפילו לא הוכנס למשרד או כיתה ממוזגת", מספר לוי. לדבריו, בחינת תוויות הקופסאות, מלמדת שקופסת הפלסטיק הכילה קוסקוס עם עוף. תווית ארגז הקרטון מפרטת עוד: קלמנטינות, מלפפונים, פלפל, עגבנייה ולחם שחור מקמח מלא. התגלתה גם קופסת חומוס שאמורה להישאר בקירור עד לאכילתה, ולכן ככל הנראה לא צוינה בתווית האריזה.

השבוע זומן לוי לדיון בנושא בוועדה למען הילד בכנסת, ושם העלה סוגיות מהותיות נוספות: "שעת ההגעה, ארבע שעות ויותר לפני ארוחת הצהריים היא קריטית, אבל עוד יותר מטרידה העובדה שלא מצוינת השעה והתאריך שבהם הוכן האוכל. מי יודע ממתי הוא? האם היה בקירור וחומם? האם הפתיתים של אתמול לא הפכו לארוחת הצהריים של היום? סוגיה שנייה היא שההורים לא מקבלים תפריט שבועי. איך אני יכול לדעת מה הילד שלי אוכל, והאם הוא מקבל את כל אבות המזון? איך יכול להיות פיקוח של הורים כשאין שקיפות בנושא בסיסי כמו תפריט? כשעשיתי סיור צהרונים עם חברת הכנסת קארין אלהרר, גילינו שבארוחת צהריים רגילה שהוגדרה כ'יום כיף' לילדים, הוגשו שניצלים בפיתות".

ההורים וקופסאות האוכל. "לא טעים" | צילום: קובי קואנקס-

גם את איכות האוכל לוי מבקר קשות. "התמחור לילד בבת ים לארוחה עומד על 12 שקלים, איך בסכום הזה אפשר לספק לילדים אוכל איכותי ובריא? לוי מציע להנהלת העיר לטעום בעצמה את האוכל שמוגש בצהרונים. "שיגישו בישיבת המועצה הקרובה את הארוחה של ילדי הצהרונים ונראה אם יצליחו או ירצו לאכול אותה".

"הרשויות לא הפנימו"

לוי הוא מוביל המחאה אך מאחוריו ניצבים עשרות הורים, בהן שני פז וקרן לוזון, שטוענות: "אוכל בריא זה מצוין, אבל לא במחיר טעם ואיכות. אוכל שממתין ארבע שעות ללא קירור זו שערורייה שצריך לטפל בה. לא ייתכן שנשלם בבריאות ילדינו.

"אנחנו קוראות לעירייה לטפל מיידית בבעיה. המצב כרגע הוא שמי שיכול להרשות לעצמו עוזב לשוק הצהרונים הפרטי".

טענות ההורים הגיעו ליוזמת 'חוק האוכל הבריא בצהרונים', חברת הכנסת רחל עזריה, שאמרה לנו השבוע: "יוזמת האוכל הבריא בצהרונים עברה כי ברור שבריאות הילדים שלנו זה מחיר שאנחנו לא יכולים לשלם. בשבועות האחרונים אני מקבלת פניות המעידות על כך שהרשויות לא הפנימו את החוק כנדרש. אני עובדת מול משרד הבריאות וגורמים רלוונטיים ואמצה את כל האפשרויות כדי שהנושא יטופל".

ח"כ רחל עזריה  צילום: ראובן קסטרו-

מהעירייה נמסר בתגובה: "בריאות ותזונת ילדינו הם בראש סדר העדיפויות ואנו דואגים לספק מזון העונה על צורכיהם התזונתיים והבריאותיים, מבחינת הכמות, איכות הגיוון והאיזון. האוכל יוצא ממקום הייצור בשעות הבוקר המאוחרות כדי שיגיע לכל נקודות החלוקה סמוך למועד האכילה. עד הגשתו המזון נמצא בטרמופוטים ששומרים על טמפרטורת המזון כמקובל בכל חברות הקייטרינג.

"צוותי הצהרונים מחזיקים במדי חום מיוחדים ובודקים שטמפרטורת המזון היא הנדרשת טרם ההגשה, אם יש תקלה  ההנחיה היא לא להגיש את המזון. בקרוב צפוי ביקור של נציגות ההורים בחברת הקייטרינג כדי לעמוד מקרוב על תהליך היצור שעומד בסטנדרטים גבוהים ביותר".