הבוקר (ב') פורסם שבת ים זכתה בחמישה כוכבי יופי מטעם 'המועצה לישראל יפה', ולפי ההודעה שהוציאה העירייה: "צוות השיפוט ציין לשבח את הפעילות המושקעת על ידי הרשות בטיפוח חזותה של העיר לרווחת תושביה".

בעיר ישנם גנים ששופצו ושודרגו לאחרונה אך מנגד ניצבים הורים לילדים בעיר שמבקרים בקביעות בגינות ציבוריות עם ילדיהם ובשבועות האחרונים שלחו למערכת 'מיינט בת ים' עשרות תמונות עצובות המציגות נדנדות חסרות, מתקנים שבורים וונדליזם לא מטופל.

את קובץ התמונות הראשון שלח אב לשניים, הנוהג לבקר עם ילדיו בגינה שמעל חוף הגולשים ובגינה הציבורית ברחוב אוסקר שינדלר. בשתי הגינות הוא מתעד מציאות עגומה של מה שהוא מגדיר כהזנחה.

הגינה בחוף הגולשים | צילום: באדיבות התושבים-

"כל פעם אני מתאכזב מחדש כשאני מסתובב בגינות הציבוריות שאמורות לתת לי את ההרגשה שפה הכי טוב לי לגדל את ילדיי", הוא אומר. לטענתו, החליט לפרסם את התמונות לאחר שתלונות רבות לעירייה נותרו ללא מענה. "התקשרתי מספר פעמים להתלונן על כך שיש שרשראות של נדנדות שהתנתקו, ומה שעשו היה לבטל את הנדנדה במקום לתקן אותה. גם הנדנדות התקינות לכאורה כ"כ ישנות ולא בטוחות שזה גובל בפשע. כנ"ל לגבי הגינה שנמצאת ברחוב אוסקר שינדלר. נשברו שם מתקנים, אז העירייה החליטה לבטל את הגינה ולא לתקן אותה. כבר למעלה מחצי שנה גינה ריקה ממתקנים".גינה באוסקר שינדלר | צילום: באדיבות תושבים

קובץ תמונות נוסף הגיע משכני הגינה הציבורית ברחוב שרת המצביעים על כך שהגינה נמצאת בתקופת שיפוצים ממושכת. "העבודות החלו, הופסקו, החלו שוב ואז שוב הופסקו", מספר תושב הרחוב, ומדווח על חומרי בנייה וליקויים שונים  בגינה, המונעים מילדים לשחק בה.

גן שרת | צילום: באדיבות תושבים גן שרת | צילום: באדיבות תושבים-גן שרת | צילום: באדיבות תושבים-

תלונה שלישית הגיעה מהורים המתגוררים ליד גינת הי"א ברמת הנשיא. "הגינה העליונה שצמודה לבית ספר 'הרצל' סובלת כל הזמן מוונדליזם. אין שום אכיפה ואין פיקוח וכתוצאה מזה כל הנדנדות הוסרו, מתקן האומגה לא תקין והכבלים שלו קרועים ושאר המתקנים שבורים, בושה שזה המצב", מדווחת תושבת האזור

הגן ברמת הנשיא | צילום: באדיבות התושבים

גם תושבי שכונת רמת יוסף מצביעים על ליקויים בגינה שמאחורי היכל התרבות. "המתקנים לא מתוחזקים כראוי, יש נדנדות חסרות ולא נראה שמישהו ממהר לתקן", מספרת תושבת, ומסכמת בבקשה מהעירייה: "עזרו לנו וטפלו טוב יותר בגינה שלנו".

הגינה ברמת יוסף | צילום: באדיבות התושבים

מעיריית בת ים נמסר בתגובה:

"עיריית בת ים משקיעה משאבים רבים בשדרוג המרחב הציבורי ובטיפוחו לרווחת התושבים. במקביל, אנו פועלים במרב המאמצים, למגר את תופעת הוונדליזם בגינות המשחק. תיקון וטיפול בכול הליקויים יעשה בשבועות הקרובים. המוקד העירוני עומד לשירות הציבור 24 שעות ביממה בטל' 107, על מנת לתת מענה לפניות התושבים גם בנושא זה".