"תכירו את לירון. היא כנראה אחת הנשים האמיצות ביותר שיצא לכם להכיר והיא גאוות העיר בת ים". כך פותחת חברת המועצה, קטי פיאסצקי-מורג את הבקשה שהגישה הבוקר (ה') לראש עיריית בת ים, יוסי בכר.

תורג'מן עברה אונס במהלך שירותה הצבאי, אך לא מתביישת לדבר על כך ולדרוש שהאחראים על המעשה ייענשו. בפוסט שהעלתה השבוע, היא מתארת:

"הגיע הזמן שלנו. הזמן שהמון אנשים שעברו תקיפה מינית, או אונס הגיע הזמן שלנו לצאת מארון הבושה. ככה קוראים לאנשים שעדיין חווים בושה מההטרדות והתקיפות המיניות שעברו או כמו במקרה שלי –האונס. שנתיים וחצי הייתי בתוך 'ארון הבושה' ". 

תורג'מן מתייחסת לאונס שעברה בזמן שירותה בבסיס חצרים, בעקבותיו התנהל משפט ושני מבצעי האונס הורשעו. לטענתה במהלך המשפט שמה הוכפש, היא ספגה איומים וניסיונות להפוך אותה לאשמה. כעת לאחר שנודע לה שהאנסים מבקשים לערער על חומרת העונש, החליטה לפרוש את סיפורה בפומבי ולומר בשם כל מי שאי פעם הוטרדה ונאנסה: את לא אשמה.

"היום אני כבר לא בתוך ארון הבושה. כי החלטתי שאני יוצאת ממנו. יוצאת בשביל להראות לעוד בנות שנפגעו שמותר ואפילו רצוי להגיש תלונה על אנשים שאונסים או  מטרידים מינית.. 

הגיע הזמן לשנות את החברה. להבין שאנחנו לא אשמות בכלום. להבין שיש אנשים שמקומם בכלא. שאם הם לא יודעים איך מתנהגים לבחורה  ואונסים אותה או מטרידים אותה - שישאו בתוצאות. אני לירון תורג׳מן, ה״נאנסת מחצרים״, כבר לא מתביישת. אני גאה. אני מנצחת".

למיינט בת ים היא מספרת: "אני רוצה שיבינו שחשפתי את עצמי בשביל שעוד בנים ובנות שעברו תקיפות מיניות לא יתביישו או יפחדו להתלונן. אני מאוד מקווה שעוד אנשים יבינו שאנחנו לא אשמים בכלום".

לירון תורג'מן: "את לא אשמה" | צילום: פרטי-

אומץ ליבה הוליד הבוקר פנייה לראש העירייה, שכזכור הצהיר לפני מספר שבועות על אדם שהטריד מינית היושב לטענתו ליד בשולחן המועצה. 

פיאסצקי-מורג: "אני קוראת לראש העירייה, להזמין את לירון ללשכתו, לתת לה תעודת הוקרה ולציין את פועלה לשבח. לירון היא דוגמה ומופת לילדים וילדות, נערות וגברים, נשים וגברים שחווים מדי יום הטרדות מיניות, תקיפות מיניות ומקרי אונס. לירון, במסעה האישי המדהים ונטול הפשרות, מעבירה מסר חד וברור שאסור לנו לשתוק יותר ובטח שאסור לנו להתבייש".

מעיריית בת ים טרם התקבלה תגובה.