את משפחת פרג' מבת ים ראיתם ברגעי השפל בתוכנית 'מהפכה במטבח'. השף אסף גרניט הגיע לסייע להם אחרי שחרב הסגירה הונחה על צווארם, המשפחה הייתה במשבר, האב ובנו תקשרו בצעקות, ואם המשפחה דורית הייתה על סף התמוטטות. מה קרה להם מאז?

השבוע חזרנו לבקר וגילינו מסעדה פורחת, סניף חדש במרכז רמת יוסף בבת ים, ומשפחה שלמדה לתקשר. "אנחנו משפחה של שורדים", מספרת האם, אך מודה שחשיפת ה'קישקע' המשפחתי לעיני כולם לא הייתה פשוטה.

בפרק הראשון בעונה השלישית של 'מהפכה במטבח' הגיע השף אסף גרניט למסעדה המשפחתית שנמצאת בתחנת דלק בראשון לציון. "זה לא סוג המסעדות שאני נוהג להגיע אליהן, אבל נקי כאן", ציין בתחילת התוכנית.

גרניט עשה לנו טוויסט רציני במחשבה ובניהול, במסעדה ובמשפחה | צילום מסך"הייתה שמחה גדולה לראות אותו", מסבירה דורית השבוע, חודשים אחרי סיום הצילומים והפרק ששודר. "מה שרואים בתוכנית זה בדיוק מה שקרה. לא הייתה התערבות של ההפקה, ידענו באיזה יום הוא יגיע אבל לא ידענו מתי. כל הדיאלוגים, אפילו הקשים, לגמרי שלנו. הכל אמיתי".

את מסעדת 'מאמא דורית' פתחה המשפחה ללא ניסיון בעולם המסעדנות. "קודם הייתה לי חנות ירקות בבת ים", היא צוחקת. "החלטנו לפתוח מסעדה בגלל הבן שגיא שהשתחרר מהצבא. רצינו לדאוג לו".

תפריט המסעדה מבוסס על בישוליה הביתיים של דורית וכל המשפחה, כולל הסבתא, עובדים בה. הפנייה לתוכנית, שבה מגיע השף גרניט למסעדות כושלות ומסייע לשקם אותן, נעשתה מתוך ייאוש.

"הרגשתי שאני כל היום עובדת במטבח, המשפחה מתפרקת ממריבות ואין הצלחה", מספרת דורית. "הגענו למשבר כלכלי, כמעט פשיטת רגל. הרגשנו שאנחנו משקיעים ומשקיעים ואין תוצאות, רק הפסדים".

בשלב ראשון הגיעו תחקירנים לבדיקה ובירורים. "הייתה עבודה יסודית מאוד כדי לראות אם אנחנו מתאימים". בשלב השני הגיע גרניט לשלושה ימי צילומים. "הוא ראה את הדברים כמו שהם, לא הסתרנו כלום. מהר מאוד הוא עלה על הבעיות ואפילו עשה לנו התערבות משפחתית כדי לראות מה לא עובד".

לא נחשוף כאן את כל הפרק, אבל את התוצאות אפשר לראות בשטח: הבן שגיא ירד 30 קילו, "אחרי שהבין שהוא חייב להתחיל להשקיע בעצמו ולשפר את הביטחון העצמי". מערכת היחסים בין האב ובנו השתפרה, "עדיין יש ויכוחים, זה לא שאנחנו משפחה מושלמת, אבל למדנו לתקשר בלי צעקות".

דורית פרג' והמשפחה במסעדה.  "גרניט עשה טוויסט בניהול" | צילום: קובי קואנקס-

דורית, שבמהלך התוכנית זכתה ליום פינוק בהפתעה, למדה לשחרר, "להאציל סמכויות", והמסעדה החלה להרוויח. בימים האחרונים נפתח סניף חדש בבת ים, עיר מגוריה של המשפחה. "את הסניף הזה מנהלים שגיא ואמא שלי", אומרת דורית.

איך הייתה התחושה לראות את עצמכם על המסך ברגעי שפל?

"את הפרק המלא ראינו לראשונה עם כל עם ישראל כשהוא שודר בטלוויזיה. כל המשפחה והחברים ישבו אצלנו בסלון וזה לא היה פשוט. קשה לראות את המשפחה שלך ככה, בוכים, צועקים, אבל לא היה שום דבר מזויף ולכן החוויה הייתה מדהימה. גם התגובות היו מאוד טובות. אנשים מכל הארץ הגיעו למסעדה כדי לראות מי אנחנו ולאכול אצלנו".

איזה עצות יישמתם?

"הדבר החשוב שלמדתי הוא שאני מנהלת מסעדה ולא מארחת אנשים אצלי בבית, ולכן גודל המנות חייב להיות שונה, נדיב אבל לא מוגזם, דבר שהוריד לנו עלויות. גרניט עשה לנו טוויסט רציני במחשבה ובניהול, במסעדה ובמשפחה, ואני מאמצת בחום את ההמלצה שנתן עלינו: תבואו, אצלנו נקי וטעים".