"תכירו את אבא שלי, יצחק לב טוב, שזקוק ללב הטוב שלכם כי מצבו לא טוב. אבא שלי חולה מאוד". ורדית, בתו הבכורה, משתדלת לא לבכות כשהיא מספרת על אביה, אך הדמעות חונקות אותה.

עד לפני שמונה חודשים היה אביה בן ה-68, אדם בריא, צייר מוכשר, וסבא שמח לארבעה נכדים. יש מי שיזהה אותו כשכן משכונת רמת הנשיא, אחרים מהמוסך אותו ניהל עשרות שנים, ויש מי שמכיר את יצירותיו, ציורים שהציג בתערוכות בכל הארץ.

צילום: אלבום פרטי-

"עוד לפני שלמדתי ללכת, אבא לקח אותנו למוזיאונים", נזכרת בתו. "הוא תמיד צייר, בעיקר מנוף הולדתו בת"א. אחרי שפרש הפך את הציור לדרך חיים. את תערוכת היחיד האחרונה שלו, במרכז עזריאלי בחולון, אנחנו, הילדים, ארגנו בשבילו, כי היה מאושפז. רק כדי שלא יפספס אותה. תערוכה שכולה מוזיקה".

צילום: אלבום פרטי-

לפני שמונה חודשים מצבו הבריאותי התדרדר בפתאומיות. "הוא התמוטט, הכליות קרסו, היה מאושפז תקופה ארוכה, ונכנס לטיפולי דיאליזה אינטנסיביים, חשבנו שיהיה שיפור, אבל עכשיו הודיעו לנו הרופאים שהדיאליזה לא עוזרת", מספרת הבת.

נאמר להם שהפתרון היחיד להצלת חייו הוא השתלת כליה, אך זמן המתנה ממוצע לחולה דיאליזה נע בין חמש לשש שנים. "יש הרבה אנשים לפניו בתור, וישנה עדיפות לאנשים צעירים יותר", היא נאנחת. "אבא שלי רוצה לחיות, אנחנו צריכים אותו אתנו. הנכדים צריכים את סבא שלהם. יש אפשרות לעזור לו, הוא יכול להישאר אתנו עוד.

הבעיה רק כלכלית. 195 אלף דולר בדיוק. זו הערכת המחיר שקיבלנו. יש תורם מתאים בחו"ל, אבל כסף אין לנו. אנחנו משפחה ממוצעת, אבא פנסיונר, אין לנו סכומים כאלה, זה אומר שאנחנו צריכים לוותר על הסיכוי להציל את אבא?".

תמונה: 'קו לחיים'בני המשפחה נאלצים לפנות לציבור: "הזמן קריטי. אנחנו חייבים לגייס כסף כמה שיותר מהר כדי שאבא שלנו ימשיך להיות אבא טוב, סבא טוב, חבר טוב, בעל טוב והאדם עם הלב הכי טוב בעולם, עזרו לנו".

לתרומה ופרטים נוספים:
http://www.kavlachayim.co.il/yizhaklev