פרויקט “משפחה בטוחה” מתקיים בכל רחבי הארץ, במטרה ללמד כל אזרח את הכללים הבסיסיים בהגשת עזרה ראשונה ופעולות מצילות חיים, עד הגעת צוות בכיר ומיומן. אלפי גברים ונשים עברו עד היום את ההכשרה, חלקם אף הצילו חיים בעזרת הידע שרכשו.

במסגרת פרויקט "משפחה בטוחה" נערכו ונערכים מאות קורסי עזרה ראשונה ברחבי הארץ. מטרת הקורסים היא להעניק להורים לילדים הכשרה בסיסית בהגשת עזרה ראשונה מצילת חיים במקרה חירום רפואי. ההשתתפות בקורס היא בחינם. באירוע חירום רפואי, הגשת עזרה ראשונה בדקות הראשונות היא קריטית לייצוב מצבו של החולה או הפצוע וככל שיקבל טיפול בדקות הראשונות למקרה, יגברו סיכוייו של החולה או הפצוע להינצל כאמור, קורס "משפחה בטוחה" מעניק כלים להגשת עזרה ראשונה באירוע חירום רפואי עד להגעת צוות טיפול מקצועי. המיזם הינו בעל חשיבות לאומית ושני הארגונים שמו לעצמם למטרה לקדם את נושא העזרה הראשונה, הבטיחות והצלת חייהם של ילדים ומבוגרים.

-

הקורס בן 4 שעות, מיועד לכלל האוכלוסייה.
בקורס נלמדים עקרונות ההחייאה הבסיסית (מבוגרים, ילדים ותינוקות):טיפול בחנק במבוגר, טיפול בחנק בתינוק, טיפול באירועי חירום שונים העשויים להתרחש בחיי היומיום, כגון: התכווצויות חום, כוויות, עצירת שטף דם.

הקורס ללא עלות והוא מיועד לכלל האוכלוסיה, ובעיקר להורים, גננות, מטפלות, צוותי חינוך בבתי ספר, מוסדות חינוך ועוד.