אתמול (ד') בערב ראיתם אותה בערוץ 12 (קשת) כשזכתה להימנות על 14 חברי נבחרת מאסטר שף, אחרי שגברה על יותר מ-3000 מועמדים. הבוקר, בראיון למיינט בת ים, היא מספרת איך הכל התחיל בהימור נועז, להגיש באודישן לשופטים מנה שמעולם לא הכינה או טעמה: ביף וולניגטון.

"אבי אושפז לניתוח לב חירום, שבוע לפני האודישן, אז אפילו לא היה זמן להתאמן על המנה בבית, אבל זו מנה שהחלטתי להמר עליה. החלטתי שאם כבר הגעתי, אכין משהו שיהיה בלתי נשכח: פיצוץ או פדיחה". היה פיצוץ. המנה הרשימה את השופטים, ועמר מגלה שאהרוני הוא האהוב עליה, "אני אוהבת את הבישול שלו, את הלמידה אתו והעובדה לכל דבר יש מתכון. אין מתכונים סודיים".

ביף וולניגטון | צילום: קשת -

עמר (32) ילידת בת ים, בוגרת 'אורט הבונים', שלמרות אהבת הבישול מעולם לא עבדה במטבח מקצועי. בצבא הייתה משק"ית משמעת, "אף פעם לא נתתי טופס תלונה, היה לי הסכם עם הרס"ר: החיילים יהיו בסדר ולא צריך תלונות". אחרי השחרור עבדה כפקידת קבלה בבית מלון באילת, ולאחר מכן עברה לתל אביב, שם הכירה את בעלה כשעבדה בחנות am-pm.

השניים בנו את ביתם בבת ים, והחליטו להקים משפחה. דבר שלא צלח. "עברנו שלוש שנים קשות ומייסרות של טיפולי פוריות. אי אפשר לתאר את מה שעברנו, אבל כשאת רוצה להיות אמא שום דבר לא מייאש אותך", היא אומרת ומלטפת את ראש בנה, ליאל, היום בן שנה ושמונה חודשים, ומוסיפה: "אחרי כל מה שעברנו, החלטתי שהגיע הזמן להשקיע במה שאני אוהבת".

היא נרשמה למאסטר שף, ואחרי תהליך סינון ארוך, הגיעה לשלב השופטים המצולם, שם כינה אותה חיים כהן: 'ביג מאמא', "הוא ישר זיהה מי אני", היא אומרת.

צילום: אלבום פרטי-

זו מחמאה בעיניך?

"מחמאה גדולה. כזו אני, אישה שאוהבת לבשל ואוהבת לאכול, ורואים עליי. גדלתי כילדה לא רזה, בת ימית עם אופי בת ימי, ויש לי עור חסין כדורים ועלבונות".  

המאכל המשפחתי האהוב בביתה הוא מרק מלוחייה מצרי, "אני גם אוהבת אסייתי, וכל מתכון מעניין שאני מוצאת באינטרנט אני חייבת לנסות, אפילו אם אין כלום בבית. פעם אחת הכנתי פסטה ביתית עם רוטב ברוקולי שהמצאתי מארבעה מרכיבים שהיו במקרר".

צילום: אלבום פרטי -

כבר מזהים אותך ברחוב?

"בבת ים בטח. כל הזמן קוראים לי: 'את הזוכה שלנו. את המנצחת', כיף לקבל כל כך הרבה אהבה".

לאחרונה הפכה את התחביב למקצוע, והקימה עסק לבישול בבתים פרטיים ולאירועים, "אחרי האודישן, הביף וולניגטון הוא המנה הכי מבוקשת אצלי, וכבר אין הימורים, מכינה אותו בעיניים עצומות".

האם עמר תהיה המנצחת הגדולה של בת ים? לא נוכל לגלות. נשאר לנו רק לפרגן, לעודד ולשאול: "אפשר ביס?"