צילום: shutterstock

כתב אישום הוגש נגד תושב נתיבות בן 38, שניצל אתרי היכרויות כדי לפגוש נשים, ובמהלך הפגישה גנב מהן טלפונים ניידים וכסף. מזלו נגמר כאשר הוא פגש בתושבת בת ים שהעלתה את שמו ותמונתו לפייסבוק והביאה לתפיסתו.

על פי כתב אישום שהוגש נגדו בבית משפט השלום בתל אביב, בין השנים 2013-2012 ניצל הנאשם אתרי היכרויות אינטרנטיים לצורך גניבה מבנות זוג שהכיר. הוא הציג את עצמו כטייס מסוקי קרב, איש עסקים בחברת סטארט־אפ, יורש לסב אמיד שגוסס בגרמניה ובעל דירה ש"בדיוק נמצאת בשיפוצים" בנווה צדק.

נשים רבות האמינו לו, ובשישה מקרים המפורטים בכתב האישום, הסכימו להיפגש איתו. בסיום הפגישה גילו לתדהמתן שנשדדו מהן כסף וטלפונים ניידים, משקפי שמש יוקרתיים ועוד.

אחת הנשים הייתה צעירה מבת ים שהחליטה לא לוותר אחרי שגילתה כי מכשיר הטלפון שלה נגנב. היא הצליחה ליצור קשר עם קורבן אחר של האיש, ויחד הן העלו עמוד לפייסבוק תחת הכותרת 'שלומי הגנב'.

מהר מאוד הבין האיש שהוא נחשף. הוא שלח לצעירה מבת ים הודעה בשם בדוי, הורה לה להוריד עד השעה 12:00 בצהריים את העמוד או שיבולע לה. כאשר הבין שהאיומים לא יעזרו, הוא התקשר לאביה והציע לו 10,000 שקל אם בתו תוריד את העמוד.

על פי כתב האישום, המשיך האיש להתקשר שוב ושוב לאבי הצעירה ולמקום עבודתה. הוא התחזה ל'אחיו' של שלומי וטען שאחיו מאיים להתאבד אם לא יורידו את העמוד. כאשר גם האיום הזה לא עבד, הוא המשיך להטריד את הצעירה טלפונית, התחזה לאדם אחר ודרש בתחנונים, באיומים ובקללות שתוריד את העמוד.

הצעירה מבת ים לא ויתרה, אמרה לו שתשלח אנשים לבית אמו ואחותו בנתיבות ותדאג לפרסום העמוד עם שמו ותמונתו בכל אתר היכרויות ופורום. רק אז הפסיק האיש להטרידה.

בעקבות הפרסום נכנסה המשטרה לתמונה, והוגש נגדו כתב אישום הכולל גניבה, איומים והטרדה ממתקן בזק.