"אתה קם בבוקר ומגלה שאסון שכמעט חיסל חצי מהמשפחה שלך, הפך לבדיחה גזענית ברשת. לקחו את התמונה, הוסיפו לה את הכותרת 'כשאתה בוגד במרוקאית', והעבירו הלאה".

עמי קאופמן מבת ים, שניצל בנס מקריסת מנוף על מכוניתו, לא האמין למראה עיניו כאשר גילה שתמונת מכוניתו ההרוסה, דקות ספורות לאחר שהוא ובתו חולצו ממנה, הפכה לבדיחה ויזואלית.

"התחושה הראשונה היא כעס. איך מישהו יכול לקחת אסון אישי של אדם אחר ובחוסר רגישות מוחלט להוסיף אלמנט גזעני ולהעביר הלאה?", שואל קאופמן. "זו תמונה מוכרת, שברור למי שהשתמש בה שכנראה מעורבים בה פצועים ואולי אפילו הרוגים, אבל העיקר לעשות בדיחה ולקבל כמה שיותר לייקים. זו החברה שהפכנו להיות".

הבדיחה. "כנראה שלעולם לא נגלה מי המקור" | מתוך פייסבוקקאופמן מספר שהתמונה הועברה אליו בפייסבוק, אחרי שחברים הסבו את תשומת לבו. הוא פנה למי שהעבירה את התמונה, והיא הורידה אותה מהעמוד שלה. "היא גם שלחה לי התנצלות בהודעה פרטית, אבל לא היא יצרה את ה'מם', היא רק שיתפה אותו. כנראה שלעולם לא נגלה מי המקור, ואין דרך להפסיק את הפצת הבדיחה האיומה הזו. אפילו לא חשבתי לפנות למשטרה כי אין פה עבירה על החוק, רק טעם ממש רע".

קאופמן מקשר בין הבדיחה למצב אתרי הבנייה בישראל. "כשיש 18 פקחים על 13,150 אתרי בנייה, ברור שיהיו עוד תאונות, ומנופים לצערי עוד יקרסו. בשבוע שעבר זה קרה גם ברמת גן, וזה בסוף יגיע לתאונה קטלנית. לצערי, התחושה היא של בדיחה, וה'מם' הזה הוא דוגמה לזלזול שיש פה בחיי אדם". 

המנוף קרס בתאריך 13 בפברואר, שניות ספורות לאחר שקאופמן החנה את מכוניתו ליד ביתו בבת ים, מנוף שעבד באתר בנייה בצומת הרחובות הנביאים והקוממיות נפל על מכוניתו ומחץ אותה. קאופמן ובתו בת התשע, שישבה במושב האחורי, יצאו מהאירוע בפגיעות קלות בלבד. מאז פועל קאופמן להגברת המודעות למצב הקשה של המנופאים ואתרי הבנייה בארץ.