פרויקט בנייה יוקרתי חדש אושר לפני כמה שבועות בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה - מגדלי מגורים בחלק הדרום־מערבי של איזור התעשייה העירוני בבת ים.

מתחם התעשייה העירוני, שבמשך שנים שימש כאיזור לתעשייה כבדה, קלה ובתי מסחר, צפוי לעבור בשנים הקרובות מהפכה של ממש. חלק ממנה כולל הקמת כמה מתחמי מגורים יוקרתיים, כמו זה שהקמתו אושרה לאחרונה.

על פי תוכנית הבנייה, שאושרה להפקדה בוועדה המחוזית תל אביב לאחר שעברה כמה גלגולים ושינויים, מבני התעשייה במקום ייהרסו ולאחר מכן ייהפך השטח לאתר בנייה.

התמונה להמחשה בלבד | הדמיה: View point-

בשטח שיתפנה יוקמו שלושה מגדלי מגורים גבוהים, הראשון בגובה 26 קומות, השני בגובה 34 קומות והשלישי יתנשא לגובה של 40 קומות ויהיה אחד הבניינים הגבוהים ביותר בעיר.

פרט לבניית המגדלים שישנו לחלוטין את הנוף האורבני באיזור זה של העיר, יוקמו במתחם כמה מבנים המיועדים למסחר ותעסוקה. זאת לאחר שתוכנית האב העירונית קבעה כי איזור התעשייה ייהפך למתחם מגורים שלצדו פעילות מסחר ועסקים.

מאחר שהשטח המדובר נמצא בצומת של כמה רחובות, כל בניין יוקם ברחוב אחר וביניהם יוקמו אזורי מסחר ושירותים.

בפרויקט ייבנו 334 דירות, 20 אחוז מהן בגודל של 75 מ"ר. עם זאת יש להדגיש כי לא מדובר בהכרח בדירות שיוכלו להירכש על ידי זוגות צעירים, אלא כדי להציע דירות אלו כיחידות נופש לתיירים מחו"ל או מהארץ.