רחוב הגיבורים בבת ים, אחד הצפוניים ביותר בעיר, סמוך לגבול המוניציפלי עם תל אביב יפו, צפוי לעבור בשנים הקרובות שדרוג של ממש במסגרת פרויקט התחדשות שאושר לאחרונה על ידי הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה. הוועדה אישרה תוכנית בניין העיר (תב"ע) לפרויקט שיבוצע, בשלב ראשון, בבניינים מספר 2 ו־4 ברחוב.

על פי התוכנית, אותה מובילה החברה להתחדשות עירונית בראשות עמי כחלון וטל גולדשטיין, ייהרסו שני בנייני מגורים ישנים ובהם 53 דירות. במקומם ייבנו שני מגדלי מגורים של 25 קומות, שבכל אחד מהם יהיו 125 דירות.

התמונה להמחשה | צילום: אבי חי-

מי שאחראי על תכנון הפרויקט הוא משרד האדריכלים ברעלי־לויצקי־כסיף ומי שיבצעו את העבודות יהיו אנשי חברת ISA זוריבין. פינוי הדיירים צפוי להתבצע בעוד כעשרה חודשים, ועבודות הבנייה צפויות להתחיל ארבעה חודשים לאחר מכן.

הדירות שייבנו יהיו בגדלים שונים: משניים וחצי ועד 5 חדרים, מיני פנטהאוזים ופנטהאוזים. הפרויקט, הנמצא במרחק של מאות מטרים בלבד משדרות ירושלים ופארק יפו, צפוי למשוך התעניינות בשל דרך גישה נוחה לטיילת תל אביב. בעתיד תוקם ברחוב תחנה של הרכבת הקלה.

"אנחנו שמחים שאחד מתוך שמונה פרויקטים שלנו בבת ים מגיע לשלבי הסיום שלו", אומר גולדשטיין. "תוכנית הפינוי־בינוי ברחוב הגיבורים היא נרחבת ותצא לפועל לאחר שהשגנו הסכמה רוחבית של הדיירים. אנחנו מאמינים מאוד בבת ים שהיא עיר מתפתחת עם מגמה של התחדשות עירונית. בזכות שיתוף פעולה של כל הגורמים נוכל לסיים את הפרויקט על הצד הטוב ביותר".

גם תושבי האיזור שמחים לשמוע על הפרויקט, בעיקר בשל התקווה שהוא יביא לפרויקטים נוספים של התחדשות. "יש פה צורך אמיתי בשינוי והשכונה שלנו מאוד מתאימה לזה", אומר רונן צרפתי, תושב רחוב חלמית הסמוך. "יש פה בנייני רכבת ישנים, הרבה שטח פתוח ופוטנציאל לבנייה מחודשת".