בעוד שבוע נשב סביב שולחן החג, וזה הזמן לברר איפה הכי משתלם לקנות את הדבש, התפוחים והדגים.

הסקר הגדול לראש השנה של המועצה הישראלית לצרכנות יצא לדרך, ושבעה מרכולים מקומיים נבדקו: רמי לוי, יוחננוף, שני סניפי שופרסל דיל (אורט ישראל והחשמונאים) ושלושה סניפי מגה בעיר (רמת יוסף, מגדל נחום ועוזיאל)

סל הקניות כלל 50 מוצרים זהים, ביניהם: אורז פרסי סוגת, בצל יבש, דבש יד מרדכי, חזה עוף טרי שלם, יין אדום חרמון, משקה קל תפוזים, עדשים, קוסקוס, קפה, פסטה, תפוחי אדמה, תפוחי עץ, סלמון ועוד.

במבחן הקופה התברר שאת המחיר היקר ביותר נדרשו לשלם בסניף 'מגה בעיר' ברחוב עוזיאל: 775 שקלים. אחריו צועדים סניפי 'מגה בעיר' האחרים עם 768 שקלים. ב'שופרסל דיל'' אורט ישראל יצא סכום הקנייה 635 שקלים ואילו בסניף 'החשמונאים' 681 שקלים.

סל הקניות הזול ביותר התגלה ב'רמי לוי': 547 שקלים, ובמקום השני 'יוחננוף' עם 581 שקלים.

המחשה: shutterstock-

הפער בין הסניף היקר ביותר לזול ביותר עומד על 42%.

יש לציין שהמחירים בסקר מעודכנים ל-5.9.17, בהתאם לנתונים שהעבירו הרשתות למאגר המחירים האינטרנטי. מבצעים נלקחו בחשבון למעט מבצעי חבר מועדון וכרטיסי אשראי.

מנכ"ל המועצה הישראלית לצרכנות, ג'וש גולדשמיד:

"בתחום הקמעונאות בכלל ובתחום המזון בפרט, יש לצרכנים חופש בחירה. תכנון נבון של הקניות לחגים עשוי להוזיל לכם את הסל במאות שקלים.

החופש לבחור מתחיל מבחירה מושכלת של הסניף המתאים לנו (לאו דווקא הסניף הקרוב לביתנו), ממשיך דרך שימוש באפליקציות עדכניות המשקפות ונותנות מידע על מחירי המזון ברשתות השונות, עבור לבחירת המוצרים והאריזות המשתלמים לנו ביותר, השוואת מחיר המוצר על-גבי המדף לעומת מחירו בפועל בקופה וכמובן בדיקת חשבוניות הקניה.

כל אלה עשויים להוזיל משמעותית את העלויות. על אותו סל מוצרים בדיוק, אנו מגלים במועצה לצרכנות מדי שבוע פערים של עשרות אחוזים בין רשתות שונות, ואף בין סניפים שונים של אותה רשת".

המועצה הישראלית לצרכנות