לאחר שרשת 'קופיקס' הודיעה על עליית מחירי מוצריהם ורוב סניפי 'פלאפל בחמישה שקלים' כבר התייקרו, החליט המסעדן מושיק רוט, בעל רשת 'שמונה', לנקוט בצעד יוצא דופן ולהציג את דוח הרווחים שלו.

ההחלטה הגיעה למרות שרשת 'שמונה' נמצאת בבעלות פרטית, ורוט אינו מחויב בחשיפת נתונים בפני הציבור. לטענתו הוא עושה זאת על רקע יחסי ציבור רעים, שקיבל לאחרונה ענף מזון הלואו קוסט. מפרסומים על עליית מחירים וחשיפת דוחות של רשתות שהציגו הפסדים, מה שעשוי לעודד מסעדנים למכור מזון במחירים יקרים יותר מחשש להפסד.

כידוע רשת 'שמונה' היא מסעדה המציעה מנות שף במחיר אחיד של 8 שקלים. לרשת 15 סניפים פעילים ועוד שמונה סניפים בשלבי הקמה. לאחרונה הרשת החלה להפעיל שרות משלוחים כחלק מתוכנית התפתחות הכוללת התרחבות ל- 50 סניפים בארץ.

נוסף למנות בודדות הרשת מציעה ארוחות עסקיות ב- 26 שקלים וארוחת ילדים ב- 18 שקלים. תפריט הרשת כולל המבורגרים, כריכי בשר על בסיס אסאדו, נתחי אווז, קציצות מרוקאיות, סלטים, מנות ביצים, ואפשרויות צמחוניות וטבעוניות. יתרונה של המסעדה לא רק במחיר אלא גם בתרומתה לקהילה, ובעבר פרסמנו שבסניף הבת ימי מועסקים גם צעירים מקומיים בעלי צרכים מיוחדים

"חשיפה לדיווחים שליליים בלבד מענף הלואו קוסט גורמת למסעדנים למכור מזון במחירים מנופחים, מתוך חשש שמזון מוזל אינו רווחי", מסביר רוט. "המהפכה החברתית בתחום המזון הולידה עסקים איכותיים שכולם נהנים מפעילותם, מיזמים שמייצרים רווחיות ועד סועדים שזוכים לחוויה איכותית ומוזלת.

אסור שפרסום נתונים שליליים בלבד יחסל את התחום המבורך והחשוב. לכן החלטתי לחשוף לראשונה את הנתונים מפעילותי העסקית ולהראות שקיימת גם מציאות אחרת".

צילום: יח"צ

מה נתוני ההכנסות, ההוצאות והרווח בסניף בת ים?

סניף: בת ים

מיקום: מרכז מסחרי בתימון, רחוב הרב ניסנבאום 33

עלות הקמה: 400 אלף שקל

היקף מחזור: 200 אלף שקל

פוד קוסט: 37% - 74,000 שקל

משכורות ברשת שמונה: 5,500 שקל, בסניף מועסקים שישה עובדים, 33,000 שקל.

שכירות: 9,000 שקל, 100 מ"ר.

הוצאות שונות: 49,000 שקל – עירייה, תיקונים, ארנונה, רו"ח, פרסום, ביטוח, מים, חשמל, מס הכנסה ועוד.

רווח: 30-35 אלף שקל על פי מאזן בוחן.