שר הבינוי והשיכון, האלוף במיל' יואב גלנט ביקר אתמול (יום ג') בעיר בת ים ונועד עם ראש העיר, יוסי בכר, חברי הנהלת העיר וצוותי ההנדסה, לישיבה מקצועית שעסקה בקידום תהליכי הבניה בעיר.

במהלך הישיבה הוצגו לשר גלנט תוכניות הבינוי, בדגש על תוכניות ההתחדשות העירונית הרבות שמקדמת העירייה, ושעל פי תוכנית המתאר צפויות להוסיף לעיר עוד 18 אלף יחידות דיור עד שנת 2035.

כמו כן הוצגו החסמים העומדים בפניה של הרשות, הקשיים בקידום התוכניות והמשאבים הרבים שנדרשים על מנת שחזון ההתחדשות יקבל ביטוי מוחשי יותר בשטח.

השר גלנט, שהגיע יחד עם נציגי משרדו, אמר כי אין ספק שבת ים היא אחת מהערים המובילות בהתחדשות עירונית בישראל, אך היא זקוקה לדחיפה קלה מצד משרד הבינוי והשיכון והרשות להתחדשות עירונית, שיסייעו לה בזירוז תהליכי התכנון ובהאצת הפרויקטים.

עוד הוסיף גלנט: "כל הצדדים ירכזו מאמץ במציאת דרכים יצירתיות לקדם את תחום ההתחדשות של העיר".

ראש העיר יוסי בכר, הודה לשר על ביקורו בעיר ועל שיתוף הפעולה החשוב של משרדו עם עיריית בת ים.

עוד הוסיף בכר: "המציאות שבה תושבים מחכים שנים ארוכות לאישורים של ועדות התכנון היא בלתי נסבלת וגורמת לכך שפרויקטים רבים מתבטלים ותושבים מוצאים עצמם בבניינים המוכרזים כמסוכנים ובלי פתרונות באופק. על מנת שנוכל להמשיך להוביל את ההתחדשות אנחנו צריכים את התערבות משרד הבינוי והשיכון וגופי הממשלה השונים האמונים על תחום הדיור. התחדשות היא משימה לאומית ראשונה במעלה וזהו אינטרס משותף של כולנו".   

התחדשות עירונית בבת ים | התמונה להמחשה בלבד-

בת ים היא מהערים המובילות בישראל בהתחדשות עירונית, מתוך אמונה בחשיבותה של ההתחדשות הן בהיבט הבטיחותי, הן בהיבט האסתטי והן מבחינת תרומתה לפתרון משבר הדיור בישראל.

בחמש השנים האחרונות נרשמת עליה תלולה בכמות יחידות הדיור המאושרות במסגרת פרויקטים של תמ"א 38 ופינוי בינוי, כאשר בשנה הקרובה צפויות להיות מאושרות כ- 3,000 יח"ד במסגרת פרויקטים של התחדשות עירונית.

הכרזתו של השר גלנט הינה בעלת חשיבות עצומה, שכן תסייע בשחרור כל אותם חסמים ולקידומן בפועל של תוכניות פינוי בינוי בבת ים.