אחרי דיון בהתנגדויות לתכנית, הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה במחוז תל-אביב אישרה למתן תוקף תכנית פינוי בינוי שהוגשה על ידי חברת מצלאוי לפינוי 240 יחידות דיור קיימות ולבניית 1,078 יחידות דיור בציר יוספטל שבשכונת רמת יוסף בבת ים.

בסך הכל לאחר ההריסה תוכל חברת מצלאוי להקים במקום 6 בניינים חדשים בני 32 ועד 40 קומות בחלוקה הבאה:

6 בניינים ישמשו למגורים כשקומת הקרקע תשמש למסחר ומעליה יוקמו קומות משרדים לשימושים ציבוריים אחרים. בסה"כ על פי התכנית אושרו 19 אלף מ"ר עיקרי למשרדים,  4,850 מ"ר עיקרי למסחר ועוד 7,128 מ"ר עיקרי למבנים ומוסדות ציבור ובכללם בית כנסת.

סמי מצלאוי | צילום: יחצ-

סמי מצלאוי מנכ"ל חברת מצלאוי ובעלי החברה ציין, כי "אני שמח על החלטתה האמיצה של הועדה המחוזית לתכנון ולבניה שדחתה את ההתנגדויות לתכנית וראתה את טובת התושבים והצורך בפינוי בינוי בעיר. אישור התכנית היא פריצת דרך לאישורן של תכניות גדולות נוספות שמתוכננות בעיר. התחדשות עירונית הכרחית לשם קידום העיר בת ים, ממש כפי שהיא תרמה לערים אחרות בהן הקמנו בהצלחה פרויקטים מסוג זה כמו למשל בקרית אונו וביהוד, שם סללנו את הדרך עם הפרויקט הראשון לפרויקטים נוספים שנבנו בהצלחה". 

מצלאוי ציין בנוסף כי אישור התכנית היא סנונית ראשונה לתוכניות פינוי בינוי גדולות שלאישורן ממתינה החברה. "סוף סוף הגיע הרגע לו חיכינו. מדובר ביריית פתיחה משמעותית עבור החברה. כמו שתכנית זו אושרה אנו מצפים לאישורן של תכניות נוספות המתייחסות לפרויקטים גדולים ומשמעותיים שישנו ויפתחו ערים בארץ באופן רחב ומשמעותי".

התכנית שאושרה מצטרפת לתכנית נוספת שהוגשה על ידי חברת מצלאוי בעיר בת ים. אחת התכניות היא תכנית לפינוי בינוי שכבר אושרה בוועדה המחוזית לתכנון ולבניה בתל אביב יפו. במסגרת התכנית ייבנו 660 יחידות דיור חדשות במתחם הרחובות רוטשילד – הרצל – ליבסקינד בעיר.

כמו כן הוועדה אישרה תכנית לעיבוי ובינוי במסגרת תמ"א 38 בבניינים סמוכים. על פי התכנית שאושרה יתווספו 445 יחידות דיור חדשות ל- 508 יחידות הדיור הקיימות ובסך המתחם יכלול 953 יחידות דיור.