פינוי־בינוי מתחם יוספטל־איילון אושר בוועדה המחוזית: את מקומן של 64 יחידות הדיור במקום יתפסו שני מגדלי מגורים שיכילו 300 יחידות דיור, וכן מגדל משרדים.

הוועדה המחוזית אישרה את פרויקט פינוי־בינוי יוספטל־איילון. מטרת התוכנית: התחדשות עירוניות באחת הכניסות הראשיות לבת ים מנתיבי איילון ובסמוך לרכבת ישראל.

החלטת הוועדה התקבלה ביום ראשון. התוכנית (בי/543) שאושרה כוללת הריסת ארבעה בניינים: שלושה בשד' יוספטל 115-111 ואחד ברח' הנרייטה סולד 20, ובמקומם יבנה מתחם הכולל תעסוקה, מסחר ומגורים.

את מקומן של 64 יחידות הדיור שמצויות כיום במקום, יתפסו שני מגדלי מגורים שיכילו 300 יחידות דיור, ומגדל משרדים בהיקף של 30 אלף מ"ר מעל קומת מסחר בחזית רח' יוספטל.

הדמיה: משרד אדריכלים גבירצמן כנף פרנס בע"מ
     

מטרת התוכנית, כאמור, היא התחדשות עירונית באחת הכניסות הראשיות של בת ים. במסגרת התוכנית יתאפשר חידושו של מלאי הדיור הקיים תוך מתן אפשרות לתוספת של 236 יחידות דיור חדשות באיזור.

תמהיל יחידות הדיור, על פי היזמים, יהיה מגוון, לרבות יחידות דיור קטנות ויחידות דיור מותאמות לאנשים עם מוגבלויות. בנוסף תאפשר התוכנית מעבר להולכי רגל בין רח' הנרייטה סולד לרח' יוספטל.

מהעירייה נמסר: "פרויקט פינוי־בינוי יוספטל־איילון, תואם את המדיניות העירונית להפיכת הכניסות לעיר מנתיבי איילון למוקדים עירוניים אינטנסיביים המשלבים מגורים, תעסוקה ומסחר. כמו כן הפרויקט הינו חלק מתהליך הפיכתה של העיר בת ים למרכז עסקים של גוש דן.

"פרויקט זה מצטרף לתוכניות הפינוי־בינוי על ציר יוספטל־איילון, שמגיעות עד לאיזור העסקים, שמשנה את פניו והופך לרובע מעורב שימושים הכולל תעסוקה, מגורים בילוי ופנאי. כיום נבנים באיזור העסקים מבני משרדים ומסחר וכן החלה הקמתו של בית המשפט האזורי לנוער, תעבורה ומשפחה".

"על פי התוכניות, באיזור העסקים בבת ים יבנו בשנים הקרובות 2 מיליון מ"ר של משרדים ומסחר, שיאוכלסו על ידי חברות הייטק, משרדי עורכי דין וחברות נוספות שיעתיקו את משכנן לעיר".