בבת ים שכחו כבר מזמן מתי היתה להם קבוצת כדורגל בליגה בכירה, אז מישהו בבניין העירייה החליט כנראה לעשות קיצור דרך ולבצע מהלך שלא ברור עד כמה באמת חובבי הענף בעיר יתחברו אליו.

מצאה אכסניה חדשה? | צילום: יאיר שגיא

מתברר שבבת ים נמצאים בשבועות האחרונים במו"מ מתקדם עם אנשי מועדון בית"ר תל אביב־רמלה, בנוגע לשיתוף פעולה בין הצדדים החל מהעונה הקרובה, במסגרתו תעביר הקבוצה מהליגה הלאומית את כל פעילותה לעיר, כולל את מחלקת הנוער שלה.  

ראשי הקבוצה, שקיימה את פעילותה בעשור האחרון תחת חסותה של עיריית רמלה, חיפשו בחודשים האחרונים אכסניה חדשה בעקבות ההחלטה של ראש עיריית רמלה מיכאל וידל לקצץ באופן משמעותי בתקציב שהרשות המקומית העבירה למועדון. עכשיו, כאמור, מצאו ככל הנראה בקבוצה את הבית החדש עבורם

גורמים המעורים בפרטים סיפרו השבוע שבימים אלה שוקדים עורכי הדין של שני הצדדים על טיוטת הסכם סופית והחל מעונת 2019/20 שמה החדש של הקבוצה יהיה 'בית"ר תל אביב־בת ים'. 

סגן ראש עיריית בת ים, ויקטור טל, אישר השבוע את דבר המגעים: "כרגע יש סיכומים עקרוניים לפני חתימת הסכם אחרי ישיבה שהתקיימה בנוכחות מנכל"ית העירייה, יודפת אפק־ארזי ומחזיקת תיק הספורט, אושרת אזולאי. שיתוף הפעולה המרכזי יהיה בין מחלקות הנוער של מכבי בת ים ובית"ר תל אביב, ושמה של הקבוצה המאוחדת יהיה בית"ר תל אביב־בת ים".

על פי הסיכום, הקבוצה המאוחדת צפויה לקיים את משחקיה הביתיים בשלב הראשון באצטדיון הלאומי לשעבר ברמת גן, כשבמקביל האצטדיון בבת ים יעבור מתיחת פנים במהלך השנה הקרובה, על מנת להכשירו ולהתאימו לפעילות במסגרת הליגה הלאומית.  

מי שככל הנראה יאמן את הקבוצה הוא גיא צרפתי, שעבד בשנתיים האחרונות בקבוצת הנוער של מכבי ת"א.  

את מחלקת הנוער המאוחדת צפוי להוביל מגן העבר הבינלאומי פליקס חלפון, שניהל את בית הספר לכדורגל בבת ים בשנה האחרונה. כוכב העבר הגדול, בני טבק, ששימש עוזר מאמן בקבוצה הבוגרת ברמלה, צפוי לחבור לחלפון ולעבוד עימו במחלקה.