הג'ודו נחשב לאחד מהענפים האולימפיים היוקרתיים בעולם, בשנים האחרונות הענף מעמיד לא פעם באור הזרקורים את התושבים המקומיים מחולון- מבת-ים, שהמתאמנים הצעירים והמוכשרים עשו את העבודה והעניקו כבוד בלתי רגיל לכל תושבי העיר, בכל הגילאים השונים.

בעולם הספורט לא חסרות דוגמאות לאילן יוחסין ושורשים מוצלח ולקשרי משפחה משובחים, כולנו מכירים היטב את משפחת קומאן או מלדיני מהכדורגל העולמי או אפילו חנן וברוך ממן בביצה המקומית. רק לפני שנה נזכרנו כולנו שוב בפטר שמייכל שוערה המיתולוגי של מנצ'סטר יונייטד ואביו של השוער שזה עתה זכה באליפות ההיסטורית עם לסטר הלא הוא קספר שמייכל.

השיוך הספורטיבי תופס מסתבר גם בג'ודו - משפחת איגליצקי המקומית, מתאמנת בג'ודו ובסמבו כבר 12 שנה במועדון הפועל מופת בת-ים אצל המאמן שי גייזנגר.

תמונות: משפחת איגלצקי-

אב המשפחה, אבי איגליצקי בן 44 מחזיק חגורה חומה, מקום שני באליפות ישראל סמבו 2017 לסניורים עד 100 קילו ומקום שלישי באליפות ישראל בג'ודו.

כששואלים את אבי מה סוד הקסם, גם בגיל הזה, ואיך מצליחים שנה אחר שנה להיות בטופ הארצי, אבי לא מתקשה להסביר ומחמיא מאד למאמנו: 

"יש קשיים באימונים לבטח בגיל הזה. אבל ההבדל הגדול הוא במאמנים ובשיטות האימונים. המאמן שלנו, שי גייזנגר, מקצוען, הוא פשוט יודע לעשות את ההבדל ואיתנו גם ברגעים קשים". 

ההצלחה מתחילה באבי וממשיכה הלאה, הבכור בבנים מתן איגליצקי בן 16 מחזיק בחגורה חומה ומחזיק בתואר אלוף ישראל סמבו 2017 קטגורית סניורים וגם מקום חמישי בעולם. הצעיר בבנים גם כן סיפור הצלחה- עידן איגליצקי בן 13 חגורה כחולה עם  מקום שלישי אליפות ישראל סמבו.

תמונות: משפחת איגלצקי-

אבי מנסה לענות על השאלה הקשה מכולן, האם אילן יוחסין משפיע, האם זה בגנים או שזה עניין של מזל -

"מגיל קטן, הילדים חיים את האווירה של הספורט בבית. זה למעשה הדבר הכי מרכזי אצלנו, כולם תחרותיים וזה משפיע לחיוב על מנת להגיע למקומות הכי גבוהים שאפשר" מציין האבא הגאה. 

אם גם אתם רוצים הספורטאים הבאים של הענפים המסקרנים והגדלים, בערים בת-ים וחולון, מתקיימים מספר חוגים ואימונים של אמנויות לחימה וכמו כן ג'ודו.

תמונות: משפחת איגלצקי-

קחו למשל את המועדון, לג'ט קון דו. שנחנך לראשונה בישראל בשנת 2002. דימטרי יופרוב ממייסדיו של הארגון ייצג את ישראל באוזבקיסטן והחל את דרכו בתחום אומניות הלחימה בשנות ה- 90. למאסטרו יש למעלה מ-20 שנות ניסיון בענף בתחום. וישנו גם מועדון הג'ודו של צחי נחום בחולון שגורף בשנים האחרונות עשרות מדליות מדי שנה ולמעלה מ-300 מתאמנים. 

הג'ודו ממשיך להתפתח בערים ועשרות ספורטאים צעירים חולמים להיות הדור הבא בענף האולימפי הפופולרי, ולהפוך להיות הפנים הבאות של המרכז והערים חולון - בתים שזקוקות, כמו תמיד, לגיבורים מקומיים חדשים ומוצלחים. משפחת איגלצקי היא דוגמא הטובה היותר, למשפחה כלכך מוצלחת, משפחה שחיה ונושמת וספורט, וראויה לכל הערכה.