ענף הסמבו הינו ענף אמנות לחימה מודרנית, המכונה גם ספורט קרבי ושיטה להגנה עצמית שפותחה בברית המועצות והוצגה כספורט רשמי על ידי ועדת הספורט הלאומית של ברית המועצות ב-1938. 

מקור השם פירושו הגנה עצמית ללא נשק. שורשי הסמבו באים מהג'ודו ומהיאבקות. 

אף על פי שבתחילה הסמבו נוסד כסגנון יחיד כיום ישנם לא מעט סגנונות לענף המדובר בין היתר:

סמבו ספורטיבי- סגנון של הסמבו שדומה לג'ודו והיאבקות חובבנית אך בשינויים מזעריים בחוקים ובלבוש. לדוגמה, בסמבו מותר לעשות בריחים על הרגליים ואסור לחנוק לעומת זאת בג'ודו מותר לחנוק אך אסור לעשות בריחים על הרגליים וסמבו להגנה עצמית- סגנון של הסמבו שדומה לג'יו ג'יטסו ולאייקידו הכולל את כל המרכיבים של הגנה עצמית כגון: הגנה נגד תקיפה באגרופים ובעיטות. רבים מחשיבים זאת לחלק מהסמבו הקרבי.

מתן איגלצקי והמדלייה | צילום:  עיריית בת-ים

במסגרת המכביה נערכה לראשונה תחרות קבוצתית בענף הסמבו, התחרות התקיימה באולם הספורט של הפועל בת-ים והשתתפו בה נבחרות בלבד: ישראל, רוסיה, לטביה וארצות הברית, כאשר בכל נבחרת 7 שחקנים.

בין חברי הנבחרת הישראלית, התמודד גם מתן איגליצקי מהפועל בת-ים, שגבר על היריב הרוסי במשקל 74 ק"ג וזכה יחד עם הנבחרת הישראלית במדליית הזהב.

האבא אבי איגלצקי אחד המומחים בארץ בענף הג'ודו ואלוף כשלעצמו סיפר למיינט על ההישג הגדול של בנו: "מתן ילד תחרותי, יש לו טכניקה מאד יפה, האימונים עוזרים לו להוציא את המקסימום בכל תחרות, יש עלויות וירידות אך הוא לא מוותר לעולם, פייטר אמיתי וקשוב למאמניו"