הרבה מאד שנים חלמה אילנית חג'ג' מנדלסון בת ה-48 מבת-ים, על מיזם חברתי חדש. פרויקט חברתי וקהילתי פורץ דרך. נכון לשורות אלה, אילנית אומנם לא הגשימה את החלום אך היא רוצה, לוחמת ותנסה הכל על מנת להגשימו. 
איך עלה בראשך להקים מיזם כזה ולמה דווקא עכשיו?
 
"המשפחה שלי ספורטיבית. סבא שלי היה שחקן כדורגל אבל בעיקר שופט בליגת על לפני הרבה שנים, לא בכדי הפכתי לחוקרת פרטית ועורכת דין. ההגינות והיושרה עם השאיפה לצדק ותיקון עוולות טבועים בי וזה הבסיס של חינוך ילדינו, כשהספורט הוא חלק בלתי נפרד מחינוך זה.
אני בתוך עמי חיה ורגישה לקולות הציבור, אחד הדברים שמאפיינים אותי הן כאזרחית והן במסגרת התפקיד שלי זה שאיפה יש חוסר או צורך אמיתי, אני דואגת למלא אותו, ולכן מיד כשהרגשתי צורך בקיומו של ענף ספורט נוסף לנשים במרכז, יחד עם העובדה שעתה התפניתי לחזור לספורט אחרי שהילדים גדלו קצת והקריירה שלי התבססה, חשבתי לעצמי, למה לא לפעול לקראת הגשמת החלום? כך נולד הרעיון"
 
אילנית, נשואה ואם לשלושה ילדים, נולדה בתל אביב אך מתגוררת בבת-ים. ומספרת בין היתר, כיצד התאהבה בעיר מהמרכז
"הדבר שהכי מאפיין את בת-ים זה חום אנושי ואמיתי. בבת-ים קיים תמהיל של אנשים שונים ומגוונים, עדות שונות וכולם איכשהו מצליחים לחיות ביחד בעיר שמבחינה אנושית היא שונה מרוב הערים בארץ. עיר אופטימית, תוססת וחיה. עיר שרואה את העתיד, שמטפחת את הילדים והחינוך, שמתעקשת להצליח בכל מחיר וזו עיר שמשקפת את תפיסת העולם שלי".  
 
אי אפשר להתעלם מליגת מאמאנט שהיום נחשבת ליגת האימהות הכי גדולה בישראל. היא מקור השראה? 
 
"אני שמחה שיש ספורט נשים ושנשים מוכיחות בתחום הספורט ובכלל שהן יכולות לעשות ולהצליח לפחות כמו גברים. מאמאנט זה מצוין. אני רואה חברות שמשחקות והן פורחות ממש. בזמנו שיחקתי גם ואפילו עזרתי להקים את המיזם בבת-ים"
בכל זאת, כדורגל זה לא ספורט ברוטאלי לנשים? בהשוואה לכדור רשת לדוגמא
 
"כדורגל הוא לא ספורט "ברוטאלי" לנשים. אני לא מקבלת את ההבחנה הזאת. נשים יכולות לעשות ואכן עושות מה שגברים עושים והן עושות זאת בהצלחה לא מבוטלת ולא רק בתחום הספורט. אחד האנשים הכי משפיעים על חיי היא אמי שהוכיחה לי כל חיי שאשה יכולה לעשות- פשוטו כמשמעו- הכל. 
 
קח אותי למשל, אני עו''ד שעובדת מסביב לשעון בתחום זה אבל את הקריירה בתחום החוק התחלתי כחוקרת פרטית לפני 27 שנים. כיום במקביל לעיסוקי כעו''ד יש לי משרד חקירות ואני מעסיקה חוקרים וחוקרות. מדובר לכאורה בעבודה לא פשוטה לאשה. עבודה הנחשבת "גברית", אבל בפועל, נשים בתחום הזה לא רק שמצליחות, אלא אף גוברות על הגברים וזאת בעיקר בזכות האינטואיציה הנשית והתחכום הנשי שחסרים אצל גברים".
 
מיזם כזה יכול להצליח בערים חולון בתים וראשל"צ?
 
"ליגת נשים בכדורגל יכולה בהחלט להצליח בבת-ים, חולון וראשל''צ כמו בכל מקום אחר. הליגה אינה מיועדת אך ורק לאמהות, אלא לנשים בגירות בכלל. מה יותר טוב מלחזור אחרי יום עבודה מתיש, להפרד מהבית, מהילדים, החבר או הבעל ולהתאוורר לכמה שעות עם נשים נוספות. לרוץ, להזיע, לפרוק את המתח והעצבים ולחזור עם כוחות מחודשים"
אז אפשר לומר שאילנית "קורעת רשתות"?
"קורעת רשתות ומנפצת תקרות זכוכית בקריירה שלי ועכשיו אשמח לעשות את זה גם על המגרש"
 
סילבי ג'אן הגרסה המודרנית
אילנית מנדלסון | ארכיון אישי
 
בא שלי שיחק כדורגל אבל התמקצע באגרוף בעיקב, עלי עלה מרוסיה הלבנה, שם הוא היה שחקן הוקי קרח ואני כילדה מאוד אהבתי לשחק כדורגל. מגיל 14 עד תחילת שנות העשרים לחיי רצתי למרחקים (מיני מרתון). נשים יכולות להכניס גם לתחום כזה של כדורגל, את התחכום והחוכמה, את העדינות והאחווה ואת הרוך ובמקום שהכדורגל ישנה את השחקניות, השחקניות ישנו את הכדורגל".