כל מי שחובב ריצה מושבע יודע שאי אפשר לחכות למרתונים המקומיים או למרוצי העיר השונים. סיבוב ההליכה 'גולדה' המפורסם של חולון או הטיילת המפורסמת של בת-ים, אלה הן הוא פתרונות זמניים אבל במחוז המרכז בתחום הריצה ניתן למצוא שלל פתרונות רבים, לאלה שבאמת אוהבים לרוץ או אם תרצו חייבים לרוץ.

25,000 רצים ורצות חלקם הגדול מחולון ובת-ים צפויים לקחת חלק במרוץ הלילה, אירוע שהפך זה מכבר למסורת אהובה על תושבי העיר ועל מבקרים רבים מכל רחבי הארץ.

מרוץ הלילה של תל אביב-יפו, יוזנק הערב (שלישי), בשעה 20:30. גיל המינימום להשתתפות הוא 14- המשתתף חייב להיות בגיל זה לפחות (או מבוגר יותר) ביום המרוץ עצמו.

במסלול המרוץ, שאורכו כ- 10 ק"מ, ישולבו אלמנטים שונים של תאורה, לצד במות מוסיקה ו-DJ שילהיבו את הרצים והמעודדים ויתרמו לחוויה הייחודית. בהתאם לאווירת מרוץ הלילה, המסלול יעבור ברחובותיה הראשיים ובאתריה המרכזיים של העיר תל אביב, וביניהם מוקדי חיי הלילה: אבן גבירול, דיזינגוף, ככר הבימה, יהודה המכבי ועוד.

צילום: רונן טופלברג

במסגרת האירוע יוזנקו חמשיה מקצים, כאשר המקצה הראשון יוזנק בשעה 20:30, במטרה לאפשר לרצים מרחב ריצה ויכולת הנאה מקסימאלית מן האירוע (לכל זמני ההזנקות ראו פירוט מטה). גם השנה, במרוץ הלילה יוקדש מקצה של 10 ק"מ לטובת עמותת עלם לנוער בסיכון (המקצה השלישי שיוזנק בשעה 21:00) והכספים שיגויסו מהמקצה יועברו לטובת פרויקטים שמפעילה עלם ברחבי הארץ.

נקודת הזינוק של מרוץ הלילה תמוקם על גשר בר יהודה, רחוב אבן גבירול, בפנייה לרחוב אבן גבירול, ושער הסיום ימוקם בספורטק שבפארק גני יהושע מערב, שם יחכה לעשרות אלפי המשתתפים והמעודדים הפנינג סיום הכולל מוסיקה, מתחמיVIP  ודוכני מכירה של אופנה וספורט.

לרשות הרצים והרצות יעמוד, במשך כל שבוע מרוץ הלילה, מתחם מיוחד בכיכר רבין בו תתקיים חלוקת ערכות הריצה. הערכות כוללות חולצה מנדפת זיעה, מספר חזה שנבחר על ידי הרץ וכולל אייקונים ומסרים פרסונאליים ושבב מדידה (צ'יפ) אלקטרוני.