אליפות ישראל השנתית בהחלקה אמנותית על הקרח תתקיים החל ממחר ועד חמישי בהיכל הקרח בחולון. 

במסגרת האליפות תוצג רשמית הנבחרת האולימפית שלנו לאולימפיאדת החורף הקרובה. 

השנה יוצאת הנבחרת הגדולה ביותר לאולימפיאדת החורף שתתקיים בפברואר הקרוב בקוריאה 8 מחליקים

מאז הקמת היכל הקרח באזור המרכז בחולון, גדל משמעותי מספר הספורטאים בענף - מונה היום כ400 מחליקים מקצועיים

באליפות השנה  ישתתפו המחליקים האולימפיים שיתחרו באולימפיאדת החורף ה-23 שתיערך בין ה 9 ל-25 בפברואר 2018 בפיונגצ'אנג שבקוריאה הדרומית.

מנהלה המקצועי של התחרות, אלכס זיידמן סיפר בהתרגשות לקראת פתיחת האליפות: "באליפות שתפתח ישתתפו מחליקים מילדים ועוד בוגרים מכל המועדונים בארץ ממטולה ועד אילת דרך חולון ובת-ים. גם נבחרת ישראל שמתכוננת לאולימפידאת החורף תככב באירוע".

צילום: שרון ברנד-

אלכס היה בעברו מחליק מקצועי בקטגוריית זוגות ריקוד. היחיד בענף עם תואר שני בספורט, שופט בינלאומי בהחלקה על הקרח ושופר בכיר באולימפיאדות החורף.  באולימפיאדה הקרובה בקוריאה זו תהיה האולימפיאדה השלישית שהוא שופט. "בניגוד לכל הענפים האחרים, ענף ההחלקה על הקרח מוציא לא פחות מ-10 ספורטאים לאולימפיאדה. יותר מכל ענף אחר, הוא גאווה ישראלית" מציין המנהל הוותיק. 

על נושא התקציבים: "התקציבים נמוכים, אנחנו מקבלים עשרה אחוז ממה שאנחנו באמת צריכים ומתבססים בעיקר על תרומות ואנשים פרטיים. זה לא פשוט בכלל להעמיד כזו משלחת להכין ולאמן אותה"

על עתיד הענף: "ברגע שנפתח היכל כזה גדול במרכז הארץ (בחולון) ב-2013, אין ספק שהעתיד של ענף ההחלקה על הקרח ורוד ביותר"

ובקריאה לתושבים: "הכניסה היא חופשית, אני קורא לכל התושבים להגיע. יש חנייה בשפע, הזדמנות נהדרת לראות ספורטאים גדולים מהתחום. ואפילו אפשר יהיה לאחר מכן להחליק על הקרח, תבואו".