חלפון. החלום: להביא שינוי לעיר | צילום פרטי

      

בקיץ 2014 התפרקה רשמית קבוצת כדורגל הבוגרים של מכבי בת ים. מאז 4 שנים אחרי ולמעט קבוצת הפועל אבירי בת ים המשחקת בליגה ג', הכדורגל בעיר כולה נדם, פרט לפעילות מחלקות הנוער.

הקיץ בא השינוי. שחקן העבר ויליד העיר בת ים, פליקס חלפון החליט להקים את המועדון שיחזור לפעילות העונה בליגה ג'.

מכבי עירוני בת ים נוסדה בשנת 2004, כתוצאה מאיחוד קבוצות מכבי והפועל בת ים. בעונת האיחוד הצליחה הקבוצה המאוחדת להעפיל לליגה א', ושיחקה שם במשך שלוש עונות.

בעונת 2007/2008 סיימה במקום הראשון והעפילה לליגה הארצית. ב-22 במאי 2009 הפעילה הקבוצה לליגה הלאומית לאחר שגברה 0-3 על בני טמרה.

בסיום עונת 2011/2012 נשרה הקבוצה שוב לליגה א'. בקיץ 2014 החליטה הנהלת הקבוצה שלא להירשם לליגה, וקבוצת הבוגרים של המועדון למעשה פורקה. למועדון מחלקת נוער המפעילה קבוצות מרמת טרום ג' ועד רמת הנוער.

למרות שלא הייתה מחלקת בוגרים בשנים האחרונות, מחלקת ילדים ונוער של מכבי בת ים הייתה יציבה בעשור האחרון והפעילה מדי עונה קבוצות בשנתונים השונים מילדים ועד נוער.

למיינט בת ים נודע כי חלפון צפוי להרחיב ולהגדיל את כמות הילדים במחלקות הנוער והילדים. בית הספר לכדורגל יתרחב ולו תהיה מספר שלוחות עם חוגים בנוסף.

שחקן העבר ומאמן לשעבר של הפועל אזור, פליקס שאשא מונה למנהל מחלקת הנוער. גם למחלקת הבוגרים מונה מנהל מקצועי. אסי אלימלך שאימן בעברו במחלקות נוער ובליגות הנמוכות ישמש כסמכות המקצועית העליונה. יום טוב טליאס מאמן השוערים של הפועל ת"א לשעבר מונה למאמן שוערים ואילו רונן חרזי אחד שחקני העבר הבכירים בכדורגל הישראלי מונה למאמן החלוצים.

"המהלך הוא מצוין לעיר. סוף סוף יהיה תהיה לנו קבוצת בוגרת ותהיה לילדים הצעירים המשכיות. כמו כן, נעשה את כל המאמצים שהקבוצה הבוגרת תעלה השנה והכול בזכות חלפון". אמר יוסי אלגרבלי יו"ר העמותה, שימשיך להחזיק בבעלות משותפת על עמותת הנוער עם חלפון.

חלפון עצמו אמר: "העיר בת ים על אלפי תושביה ראויה לקבוצת כדורגל שתביא כבוד והערכה לעיר. כולנו תקווה כי מכבי עירוני בת ים המתחדשת, תגשים יעדים אלו".