לאחרונה נתבשרנו כי כמו כל הדברים הטובים מהניינטיז גם הטמגוצ'י חוזר אלינו שוב, כאשר חברת בנדאי היפנית השיקה גרסה מחודשת שלו בעלות של 18 דולר. רבים מיהרו לשתף את הידיעה המרגשת, ולא יכולתי שלא להזדהות עם התחושות העמוקות. למעשה, כבר לפני חצי שנה עלה שמו של הצעצוע המוכר בשיחה שניהלתי עם חברה על רכישות באינטרנט.

בגלגול הקודם של הטמגוצ'י הייתי לדעתי בכיתה ב'. נורא התרגשתי כשקנו לי אחד, והבטחתי לעשות שיעורים לנצח כדי לקבל אותו. אפשר לומר שזה היה אחד מהזכרונות הכי משמעותיים מהילדות שלי, אם לא מזכירים את הסוכריה הצבעונית הזו שלא נגמרת עד שפורקים את הלסת. לפני הטמגוצ'י שיחקתי בפוגים ואחריו היה לי גם פרבי (שסיים את חיוו הקצרים בתוך מכונת הכביסה), אבל דווקא היכולת הזו לגדל יצור קטן (ולהרוג אותו בכל פעם מחדש על ידי הכנסת קצה של עפרון בחלקו האחורי), השאירה את חותמה.

למרבה ההפתעה אותה חברה הזמינה טמגוצ'י און ליין (תודה רחל!) וכך בחודש אוקטובר האחרון זכיתי לקבל אחד. מיותר לציין שבעידן של הצעות נישואין ותמונות של צמידי בתי חולים בפייסבוק, ראיתי לנכון לשתף את חבריי הקרובים בהתפתחות.

צילום: אילנה קלמןזכיתי לשלל איחולים לגדל את הבכור בכבוד רב ולהביא אותו למעמד ראוי כדת משה וסוללה סינית, ולאחר מכן פניתי אל הרגע המכריע של הפעלת היילוד ובחירת סוגו. כמה דקות של קולות ביצה בוקעת, והגור הבכור שלי יצא לאוויר העולם. הלוואי שגם במציאות זה היה פשוט כל כך, אה?

צילום: אילנה קלמןאז בגדול, למי ששכח או מצוי בהכחשה, המטרה היא לגדל את הצעצוע עד לגיל מצוות באמצעות האכלתו, שעשועו במגוון צורות, דאגה לספק לו יכולת לעשות את צרכיו ומיטה לישון בה, והכל בלחיצת כפתור. לפעמים קל לדעת מה הוא רוצה ולפעמים צריך לנחש, ועל כל הצלחה תתוגמלו במנגינה משמחת.

בפועל, הדברים היו יותר קשים. לפעמים נאלצתי (חלילה) לעבוד בזמן שהטמגוצ'י רצה לשחק, במקרים אחרים לא שמעתי את קולותיו ממעמקי התיק שלי, והיו רגעים שבאמת לא היה לי כוח. צריך להזכיר שבגלגול הקודם שלו עדיין לא היה אינטרנט בכל בית, וגם הסימס על שלל יכולותיו המופלאות עוד לא יצא לשוק. 

צילום: אילנה קלמןואז יום אחד, נגמרה הסוללה.

בגדול-גדול? הרגשתי אנחת רווחה. האיור הכועס שהתנוסס על המסך בכל פעם שהטמגוצ'י החליט לפנות אל שירותי הרווחה הסיניים עשה לי קצת לא נעים, והרבה יותר נחמד לומר "כן, ברור שרציתי לשחק איתו עוד ועוד, פשוט למי יש כוח להזמין סוללות עכשיו?"

אין ספק שמדובר בתזכורת מגניבה מאוד מהילדות, אבל בזמן הפנוי שיש לי אני אעדיף כנראה לעשות דברים אחרים ומועילים יותר. כמו לצפות בסרטונים של חתולים חמודים למשל!