בשעה שאצל רוב בני הנוער כיתה י"א מורכבת מלימודים, מבחנים ובילוי עם חברים, אצל בני ג'אג'אטי, שסיים השבוע את תפקידו כיו"ר מועצת הנוער העירונית של בת ים, הייתה זו שנה מורכבת ומאתגרת במיוחד.

בנוסף להיותו שביעיסט בתיכון דרכא המר בעיר, בילה ג'אג'אטי את השנה האחרונה בישיבות, התנדב במגוון אירועים ויזם פעילויות לבני הנוער ברחבי העיר, כחלק מתפקידו בגוף הראשי המייצג את הנוער בפני מקבלי ההחלטות בבת ים. רגע אחרי שהוא מעביר את התפקיד הלאה למחליפה שלו, עצרנו כדי לברך, לסכם ולשאול מה הוא הולך לעשות בהמשך.

מזל טוב לרגל סיום התפקיד! איך מסכמים שנה מיוחדת כל כך?

"תודה רבה, זו הייתה שנה מלאת עשייה ומלאת דברים טובים, ואני לא חושב שאפשר לסכם את כולה בכמה שורות. הייתה לי הזכות לעמוד בראש גוף כל כך משמעותי. אם בכל זאת מסכמים את השנה פחות או יותר - פעלנו המון, מדי יום, למען בני הנוער, ייצגנו אותם, עשינו ״מיפוי צרכים״ כמה פעמים בשנה ונטו דברים חשובים.

"החל מהקמת מוקד פניות שכלל את הרשתות החברתיות ומספר טלפון שקיבלנו מהעירייה, דרך סדרה של סדנאות העצמה במהלך השנה ובסמינר במיוחד, ועד להצטרפות וייצוג בוועדות הכנסת ובמשרדי הממשלה והשמעת הקול שלנו".

צילום: אלבום אישי

כשאתה מסתכל לאחור, איזו פעילות זכורה לך בתור מעניינת או חשובה במיוחד?                       

"אמנם זה לא היה חלק מהפעילות השוטפת או מהעשייה של המועצה, אבל אחד הדברים שהכי חשובים לי והיו משמעותיים עבורי, ועבור כל המועצה אני חושב, הם הדברים הפחות רשמיים. כמו למשל התנדבות עם ילדים בבית החולים וולפסון או "זיכרון בסלון", אירוע בו אירחנו ניצולת שואה ונשארנו איתה בקשר עד היום".           

בני (מימין) עם מועצת הנוער ביום המעשים הטובים. צילום: מועצת הנוער העירונית בת-ים

מה למדת במהלך השנה הזו על העיר או על בני הנוער שלה שהפתיע אותך?                       

"היה מעניין מאוד להכיר את 'מאחורי הקלעים' של העיר, לעבוד ולהיפגש עם נבחרי הציבור. רמת ההשקעה בחינוך בבת ים, כמה באמת משקיעים בלשכה של אסתר פירון, מחזיקת תיק החינוך ובאגף החינוך. שמחתי גם להכיר מאות בני נוער, בין אם במהלך השנה בפרויקטים, בפניות אלינו במוקד הפניות, ברשתות החברתיות וגם בקיץ. יש לנו נוער מעולה!                   

"אחד הדברים שנלחמתי עליו ככה ברמת האישית כשייצגתי את בת ים ברחבי הארץ זה לשנות את הסטיגמות על בת ים. וזה הצליח מאוד לדעתי. המון אנשים חושבים על בת ים אחרת, וגם קוראים את "בת ים" בצורה הנכונה. אנשים הבינו שבת ים זו לא עיר של ערסים, אלא העיר שיש בה נוער מתנדב, נוער מעולה, 82% אחוזי בגרות ועוד המון דברים מדהימים".                       

היה משהו שרצית לקדם שלא הספקת או שאתה מקווה שיקדמו אחריך?                       

"הדברים שאני מצטער שגיליתי אותו יחסית מאוחר ולא הספקתי לקדם, זה תקציב תנועות הנוער בעיר. בשנת 2015 למשל, תקציב תנועות הנוער בבת ים היה 380 אלף שקל בלבד, נמוך משמעותית מאשר בתל אביב. נורא מצער לגלות את זה, במיוחד רגע לפני סוף השנה. אני מקווה שהמועצה תקדם את זה שנה, אפעל לטובת זה".

מה היית רוצה לאחל לבני הנוער בשנה הקרובה?                       

"שימשיכו להיות מצטיינים כל אחד בתחומו, בין אם בהתנדבות, במתמטיקה, באמנות או בכל תחביב או מקצוע אחר. יש לנו בני נוער מעולים - חייבים לשמר את זה, שימשיכו להגשים את השאיפות שלהם. והכי חשוב, רק בריאות ואושר".

ביום הכנסת הצעירה שהתקיים בירושלים. צילום: מועצת הנוער העירונית בת-ים

לאיפה אתה ממשיך מכאן?                   

"אמשיך לייצג את העיר במועצה המחוזית והארצית, במשרדי הממשלה, בכנסת ובכל מקום אפשרי כמו שעשינו בשנה האחרונה... ומי יודע אולי אתמודד ואבחר לתפקיד ארצי כלשהו".                     

ספר לנו קצת על המחליפה שלך, מה היית רוצה לאחל לה?                       

"מחליפה אותי סופי קרסנובסקי, תלמידת כיתה ט' מבית הספר 'רמות', שנה שנייה במועצה. מלאת מוטיבציה ורצון לתרום בעיר ובייצוג התלמידים בעיר. מאחל לה שתצליח לקדם את הדברים החשובים והרלוונטים לבני הנוער בעיר ללא מכשולים בדרך, עד כמה שאפשר. ובכלל, המון הצלחה".