מוטיב האור הוא אחד מהמרכזיים ביותר בחג החנוכה, ושפע הפעולות של תנועות הנוער של בת-ים שנערכט בימים האחרונים, מזכירות לנו שאת המאור הגדול ביותר אנו מקבלים כאשר אנו תורמים לאחרים.

לקראת החג התקיים בשבט הצופים "דן" כמדי שנה מצעד לפידים, במסגרתו כל חניך קיבל לפיד וכל השבט צעד יחד ברחבי בת ים עד שהגיעו לנקודת הסיום – השבט עצמו. עם ההגעה לשבט נערך טקס חנוכה, אותו הכינו חניכי כיתות ו' בליווי המדריכים שלהם. במהלך הטקס הכינו החניכים חנוכייה צופית ומסכת כמיטב המסורת.

תמונות באדיבות יניב ויסמונסקיבמקביל, בתנועת הנוער "כנפיים של קרמבו" חגגו השבוע לא רק חנוכה אלא גם 15 שנה של פעילות, בחגיגות "יום קרמבו" במהלכו מכרו חניכי התנועה "ציוד קרמבואי" החל מצמידים ועד מדבקות לבית הספר, במטרה לתרום את כל הכספים שיאספו כדי לפתוח סניפים נוספים ברחבי הארץ.
חניכי סניף בת-ים התמקמו בקניון בת-ים, סיפרו על התנועה לעוברים ושבים, מכרו ציוד ואספו תרומות לטובת פעילות הסניפים.
בת ים מצטרפת ל-28 הסניפים של התנועה, ובשיתוף אגף הרווחה, קהילה נגישה והמחלקה לנוער מממנת את ההסעות שיובילו את בעלי הצרכים המיוחדים  מכל רחבי העיר למרכז התנועה.
תמונות באדיבות יניב ויסמונסקייניב ויסמונסקי, מנהל תחום תנועות נוער וארגוני הנוער, ציין כי: "תנועות הנוער בעיר וחניכי התנועות בפרט הם הפנים של הישראלי היפה. הנתינה לזולת, האכפתיות והרגישות לסביבה, הלכידות ותחושת האחריות שיש לחברי תנועות הנוער בבת ים אחד כלפי השני וכלפי הזולת בכלל רק מוכיחים שדור העתיד האיכותי ביותר, נמצא כאן בבת ים".