כתב אישום הוגש נגד צעיר מבת ים אחרי שהפר את תנאי השחרור שלהם התחייב ועזב הוסטל בו שהה על פי הוראת בית המשפט. כמו כן הוא מואשם כי איים על בני משפחתו וגרם נזק לרכוש שלהם.
על פי כתב האישום שהוגש לבית המשפט השלום בתל אביב, שרשרת האירועים החלה כאשר הנאשם דרש בתוקף מבני משפחתו שייתנו לו כסף.

בני המשפחה סירבו בתוקף לבקשה משום שחששו שהוא עלול להשתמש בכסף כדי לממן לעצמו רכישת סמים.

הצעיר זעם על הסירוב לבקשתו ובתגובה, השליך את מיטת אחיו דרך החלון, שבר טלוויזיה ומאוורר שהיו בבית והחל לשפוך נוזלים שונים על הספות בסלון שבבית המשפחה. בני המשפחה המבוהלים הזעיקו את המשטרה, אבל כשהגיעו השוטרים למקום כדי לעצור אותו הוא תקף אותם ואיים עליהם.
במהלך הדיון המשפטי בעניינו הוחלט כי הצעיר ישהה במעצר בית, אך בשל יחסיו עם בני משפחתו החליט השופט שהוא ירצה את המעצר בהוסטל בעיר.

אלא שכשבוע וחצי לאחר ההחלטה התברר כי הצעיר מעולם לא הגיע להוסטל אלא חזר מיד מבית המשפט לבית הוריו.

ההורים חששו לדווח על ההפרה של הוראות השופט מפני שידעו כי הדבר יחמיר את מצבו. לשוטרים שגילו אותו בבית הוריו אמר הצעיר שאין בכוונתו ללכת להוסטל ואין טעם שייקחו אותו לבית המשפט, כיוון שהוא מתכנן להפר שוב את הוראת השופט וללכת לבית הוריו.

לאחר שבועיים במעצר, בית המשפט הורה לשחרר את הצעיר לאותו הוסטל אבל גם הפעם הספיקה לצעיר יממה אחת בלבד עד שהפר את תנאי שחרורו ועזב את ההוסטל.

בשלב מסוים הבין הנאשם כי אין טעם להמשיך להימלט מהחוק וכי הוא יוחזר בכוח להוסטל ולכן התייצב עוד באותו יום בתחנת המשטרה, בבקשה להסגיר את עצמו. כעת נוספו לכתב האישום נגדו עוד שני סעיפים של הפרת הוראה חוקית.