מדובר במקום קטן ואינטימי, ששייך ל-DEDA, רשת המסעדות הגאורגיות שאחד מסניפיה ממוקם ממש בהמשך הטיילת של בת-ים, מרחק של פחות מכמה דקות נסיעה. ועם זאת, בשעה שהסניף הבת-ימי הוא ייצוגי ומרשים, דווקא בבית החצ'פורי קצת התאהבתי מהרגע שנכנסתי אליו. כמה שולחנות בחוץ ועוד מספר שולחנות בפנים זה כל מה שהמקום מכיל, ועל חלקם כבר ניצבו שלטי "שמור" כשהגענו באחד מימות השבוע.

אילנה קלמןנציין שהיינו רעבים למדיי, והתמונות שצורפו לצד כל מנה והזכירו מעט תפריט של מסעדות תיירים בכל מיני ערים בחו"ל, הצליחו לעשות את שלהן. המלצרית סיפרה לנו על המנות השונות, אבל בסופו של דבר התמונות ניצחו. למרבה השמחה, נגלה שלא התאכזבנו.

התחלנו עם פחאלי, סלק אדום לצד גלילות חציל עם אגוזי מלך (41 ₪). שנים שלא התקרבתי לחצילים, ומשהו קרה בתקופה האחרונה שהפך אותם לרכיב שאני נהנית לראות בצלחת. הגלילות היו טעימות מאוד, וזה בהחלט פתיח שהייתי ממליצה עליו.

אילנה קלמןכמו כן, הוספנו גם סלט דילה (43 ₪), סלט ירקות עם שמן זית ואגוזי מלך שהיה לא רע בכלל. אלה אפשרו לנו להירגע לרגע לפני שניגשנו לעיקריות.

אילנה קלמןמה לגבי העיקריות באמת? אז ככה.

מודה, הכוונה הראשונית שלי הייתה לבחור במנה שטרם ניסיתי בעבר. חינקלי למשל, היה לחלוטין מחוץ לתפריט כי כיסוני בצק מבושלים עם בשר כבר טעמתי עשרות פעמים. אז כמובן שהבטחתי לעצמי להחליט ולקיים, ואז כשנשאלתי מה אזמין, עניתי בלי לחשוב פעמיים.

כן, התשובה הייתה חינקלי. בוודאי. המנה (44 ₪) איננה משביעה למי שמתכנן להזמין אותה ללא ראשונה או מנת צד נוספת, למרות שהכיסונים גדולים ועשויים טוב, שכן מדובר ב-5 כיסונים בלבד. עם זאת, הבשר עצמו מצוין ולכן בסופו של דבר, אם גם אתם יודעים שתפלו כמוני ותזמינו שוב מנה שכבר אכלתם בעבר, לפחות הנפילה תהיה רכה.

אילנה קלמןשאר הסועדים הזמינו קובדרי (41 ₪), מאפה בשר עגל שהחתיכה שטעמתי ממנו הייתה פריכה והתיבול בהחלט הורגש

אילנה קלמןוחרצ'ו (29 ₪) מרק עם בשר עגל, אורז ואגוזי מלך, שהוגש בלווי לבש, לחם שאמור להיות לא חוקי מרוב שהוא טעים.

אילנה קלמןבמחשבה לאחור היינו צריכים גם להזמין קינוח, אבל ייאמר לזכותנו שהיינו שבעים ומרוצים למדיי. למי שמחפש אוכל לא מתחכם אבל איכותי, זה בהחלט מקום שכדאי לקחת בחשבון.

לסיכום: טעים, ביתי ומומלץ.